Spektakl

Flying Bodies Across the Fields

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

ŻAK Scena Teatralna

adres:
Gdańsk, Al. grunwaldzka 195/197 pokaż na mapie
kasy:
58 344-05-73 w. 117
data premiery:
22 kwietnia 2018
czas trwania:
40 min.
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Gdański Festiwal Tańca
Flying Bodies Across the Fields
Rezydencja/Premiera

Realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Spektakl inspirowany jest językiem pszczół, ruch nawiąże do dynamiki płatków kwiatów i relacji z owadami. W muzykę wkomponowane zostaną dźwięki ze środka ula, a na scenę wleci dron pszczoły. Spektakl porusza kwestie ekologiczne i prowokuje namysł o miejscu człowieka w świecie, gdzie za pierwotny proces kreacji, zapylanie i przetrwanie gatunków, odpowiedzialne będą maszyny.

Choreografia i wykonanie: Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse
Współpraca artystyczna: Gwyn Emberton
Muzyka: Andrei Karasyov
Kostiumy: Jeanne Lébène
Multimedia: Florian Goralsky
Pilot drona: Bartosz Winiecki

-----

VERONIKA AKOPOVA - tancerka i początkujący choreograf, wychowana w Moskwie, obecnie mieszka w Paryżu. Jest współzałożycielką "bok o bok company", jej autorskie solo Entrelacs wystawiała w Brazylii i Europie, między innymi na Solo Dance Contest 2015 w Gdańsku.

NORA LE GUEN - tancerka, pedagog i terapeuta tańcem pracujący z niepełnosprawnymi. Współpracowała z zespołami tańca gwoka (tradycyjny taniec mieszkańców Gwadelupy) oraz tańca współczesnego, studiowała między innymi taniec jazzowy i tango w Brazylii.

NINA JOSSE - aktorka, śpiewaczka i performerka francuskiej scenie awangardowej. Gra w Salt Theatre w Sèvre oraz w Vendôme Pavilion w Aix en Provence, jest członkiem Compagnie des Lueurs.

GWYN EMBERTON - wielokrotnie nagradzany walijski tancerz i choreograf, dyrektor artystyczny Gwyn Emberton Dance. Współpracuje ze znanymi artystami z całej Europy między innymi Akramem Khan i Matthew Bournem, tańczył w Scottish Dance Theatre, trzy lata spędził w Izraelu pracując z Inbal Pinto. Był kierownikiem prób Russella Maliphanta i Sadhana Dance Companies, uczy na uniwersytetach i festiwalach, między innymi w londyńskim The Place.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij