Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Finis Terrae

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
9.5 8 ocen 1 10
Continuo (czechy)
Finis Terrae

Wyspa na środku świata. Obraz opuszczonej kobiecej duszy w cieniu wspaniałych męskich podróży. Ona jest pokorna, cicha, wściekła, dzika, namiętna, kochająca i wszechstronna, obłąkana i burzliwa.

Teatr ruchu, tańca i sztuk wizualnych, montaż historycznych tekstów, żywej muzyki, rytmu i artystycznej poetyki. Pięć kobiet i mężczyzna w alegorii o dwóch podróżach - jednej męskiej, jednej kobiecej, jednej zewnętrznej, drugiej wewnętrznej. Mężczyzna wędruje po dalekich lądach podporządkowany osiągnięciom jego wymarzonych ideałów. W tym czasie kobiety śnią o ich podróży, o miejscach, w które podążają. Podejmują niewidzialną podróż wewnątrz siebie. Ich marzenia mają ukryte ścieżki, które mogą być nawet bardziej realistyczne i pełne koloru niż te, które istnieją w rzeczywistości.

Projekt uliczny "The Finis Terrae" został przygotowany przez międzynarodową grupę aktorów z Hiszpanii, Szwajcarii, Włoch oraz Czech pod kierunkiem reżysera Pavela Štourača. Projekt artystyczny został stworzony przez Helenę Štouračovą i Kristýnę Patkovą.

Reżyseria: Pavel Štourač

Występują: Helena Štouračova i Kristýna Patkova

Opinie (1)

  • Super (opinia sprzed 10 lat)

    Spektakl rewelacyjny, ani minuty nudy. Feria świetnych, zabawnych pomysłów, ale na szczęście bez fajerwerków. Każda scenka dopracowana w najmniejszych szczegółach, nic przypadkowego i rewelacyjna gra aktorska. Każdy ruch, dżwięk składa się na jednorodną stylistycznie całość. Szkoda, że warstwa słowna różnojęzykowa, stąd pewnie nie odkryłam wszystkich znaczeń. Szkoda, że spektakl był tak póżno i tylko jeden raz. Najlepsze spektakle mogłyby być wystawiane przynajmniej dwa razy.

    • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery