stat
Impreza już się odbyła

Filozofia w rytmie rapu

Filozofia w rytmie rapu. "W pogodni za lepszej jakości życiem". Czy raperzy są w stanie przemówić jednym głosem z wielkimi myślicielami i odpowiedzieć na pytanie "jak żyć dobrze i szczęśliwie"? Dowiemy się podczas wykładu multimedialnego z dyskusją, który poprowadzi Robert Dudas Dolewski!

Choć potocznie często określana jako przynależąca do "kultury niskiej", muzyka rap posiada szereg cech, łączących ją z tradycją filozoficzną. Słowny przekaz, w którym istotne staje się poszukiwanie prawdy o człowieku obecny jest nie tylko w dziełach i przekazach filozoficznych, ale również w tekstach rapowych utworów. Dlatego też język muzyki rap okazuje się nieraz znakomitym przekaźnikiem treści filozoficznych.

Wykład multimedialny; "Filozofia w rytmie rapu" będzie próbą przedstawienia szeregu życiowych mądrości zakorzenionych w europejskiej filozofii przy pomocy wybranych (klasycznych) utworów polskiej muzyki rap. Tym razem, zagadnienie zostanie ujęte głównie w kontekście rozważań myślicieli starożytnych, nie zabraknie jednak wątków nieco bardziej współczesnych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Etruski lew wykonany z bursztynu jest jednym z cenniejszych eksponatów muzeum...?