• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Filozofia w rytmie rapu

Filozofia w rytmie rapu. "W pogodni za lepszej jakości życiem". Czy raperzy są w stanie przemówić jednym głosem z wielkimi myślicielami i odpowiedzieć na pytanie "jak żyć dobrze i szczęśliwie"? Dowiemy się podczas wykładu multimedialnego z dyskusją, który poprowadzi Robert Dudas Dolewski!

lip 16

sobota, godz. 14:00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 1 - 10 zł
Choć potocznie często określana jako przynależąca do "kultury niskiej", muzyka rap posiada szereg cech, łączących ją z tradycją filozoficzną. Słowny przekaz, w którym istotne staje się poszukiwanie prawdy o człowieku obecny jest nie tylko w dziełach i przekazach filozoficznych, ale również w tekstach rapowych utworów. Dlatego też język muzyki rap okazuje się nieraz znakomitym przekaźnikiem treści filozoficznych.

Wykład multimedialny; "Filozofia w rytmie rapu" będzie próbą przedstawienia szeregu życiowych mądrości zakorzenionych w europejskiej filozofii przy pomocy wybranych (klasycznych) utworów polskiej muzyki rap. Tym razem, zagadnienie zostanie ujęte głównie w kontekście rozważań myślicieli starożytnych, nie zabraknie jednak wątków nieco bardziej współczesnych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile razy Festiwal Literatury dla Dzieci odbył się w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane