stat
Impreza już się odbyła

Filozofia w praktyce

Zapraszamy wszystkich chętnych na cykl wykładów połączonych z dyskusją pt. "Filozofia w praktyce". Prelekcje prowadzić będzie Krystyna Bembennek z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego.

11 marca, godz. 15.00 - 16.00
Temat prelekcji: SZCZĘŚCIE
Przybliżymy refleksje filozoficzne na temat szczęścia m.in. Sokratesa, Arystotelesa, Epikura, Schopenhauera i Kanta. Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie: jak osiągnąć szczęście?

17 marca, godz. 17.00 - 18.00
Temat prelekcji: CIERPIENIE
Przybliżymy refleksje filozoficzne na temat cierpienia m.in. Sokratesa, Arystotelesa, Epikura, Schopenhauera i Kanta. Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego cierpimy?

25 marca, godz. 15.00 - 16.00
Temat prelekcji: SENS ŻYCIA
Na spotkaniu przybliżymy refleksje filozoficzne na temat sensu życia m.in. Sokratesa, Arystotelesa, Epikura, Schopenhauera i Kanta. Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie: czy życie ma sens?

Krystyna Bembennek - pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskim Liceum Autonomicznym. Prowadzi zajęcia z filozofii i etyki w trójmiejskich Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Autorka licznych artykułów poświęconych m.in. filozofii współczesnej, publikowała w "Fenomenologii", "Filo-Sofii", "Rocznikach Filozoficznych". Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz L'Association Paul Ricoeur.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?