• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Filmowe warsztaty dyskusyjne 2023 - pokaz filmu W gorsecie i spotkanie z Julianną Graczyk

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać? Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w drugiej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od kwietnia do lipca. W programie cztery seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.

 TRZECIE SPOTKANIE - 28 czerwca o godz. 18:00
 Obowiązują zapisy: https://forms.gle/8x5tvHAY39jnLq2k9

Pokaz filmu "W gorsecie"
O filmie:

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Naszą gościnią specjalną będzie Julianna Graczyk - Jestem psychoseksuolożką i prowadzę własną praktykę w gabinecie Libere w Gdańsku. Angażuję się w działania społeczne w stowarzyszeniach i fundacjach na terenia trójmiasta, w których obejmuje rolę psycholożki, piszę projekty i udzielam się artystycznie. Pracę opartą o kontakt z ludźmi zaczęłam bardzo wcześnie, najpierw przez sztukę, teatr, performance, studia na Akademii Sztuk Pięknych. Następnie postanowiłam moją ścieżkę zawodową skierować właśnie na ten obszar: człowieka. Pracowałam jako asystentka osób z niepełnosprawnością na Uniwersytecie SWPS. Byłam ekspertką Gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania w zakresie Zdrowie gdzie prowadziałam badania pod opieką Dr Anny Strzałkowskiej. Jestem certyfikowaną trenerką antydyskryminacyjną, pracuję w duchu Dialogu Motywującego. W pracy akademickiej interesują mnie tematy z zakresu fantazji seksualnych, komunikacji potrzeb i praktyk seksualnych.
--------------------------------------------------------------
Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie dzielnicowy Quiz Filmowy. Drużyny będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści: