• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Film bez Obrazu - spotkanie z reportażem

Film bez obrazu to cykl spotkań z dźwiękowymi reportażami i dokumentami artystycznymi oraz ich autorami czołowymi przedstawicielami polskiego środowiska audio storytellingu. Kolektywne odsłuchy w zaciemnieniu pozwolą Wam odkryć niezwykłe możliwości dźwięku jako materii narracyjnej. Historie utkane z głosów, muzyki, ciszy i różnorodnych brzmień świata uruchomią Waszą wyobraźnię i pozwolą wykreować w niej własny audialny film. Będą to przy tym historie poruszające tematy ważne dla naszego tu i teraz, przede wszystkim dla budowania dialogu międzykulturowego. Bohaterowie reportaży, również dzięki dźwiękowi, staną się Wam na pewno bliscy.

Już 30 maja o godzinie 18:00 zapraszamy do Mediateki Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku
na wspólne słuchanie audycji Las Piotra Pawlaka i spotkanie z autorem, spotkanie poprowadzi Magda Świerczyńska-Dolot.

Las to poruszający dokument naszego czasu opowiedziany w sposób nieprzekładalny na inny niż akustyczny język mediów. Znana z niezliczonej liczby przekazów medialnych sytuacja na granicy polsko-białoruskiej percypowana jest przez odbiorcę w zupełnie nowy sposób. Strzępy rozmów telefonicznych, dźwięki pozawerbalne i te z wnętrza ludzkiego ciała w zderzeniu z audiosferą lasu i odgłosami przeczesujących las pograniczników pozwalają nam dotknąć sedna strachu, desperacji i beznadziei. Dzięki perfekcyjnemu wyzyskaniu możliwości dźwięku. Autor maksymalnie zbliża nas do przybyszów, wyzwala nie tylko emocje, ale i empatię. Audycja zwyciężyła konkurs Audionomia Award 2022 na najlepszy reportaż dźwiękowy w Polsce.
Konkurs organizuje Fundacja Audionomia.


Organizatorem cyklu spotkań jest Fundacja Audionomia. Partnerem projektu jest Europejskie Centrum Solidarności, projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było: