• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Filmowe spotkania z miastem

Film bez Obrazu - ostatnie spotkanie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Film bez Obrazu". Tym razem wspólnie posłuchamy reportażu "Człowiek śpiewający sercem" Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet.

mar 3

niedziela, godz. 17:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
mar 12

wtorek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 259 zł
Reportaż przedstawia historię Ashota Martyrosyjana z Armenii, któremu śpiew dał sławę, a w Polsce pozwolił przetrwać najcięższe chwile.  W myśl kaukaskiej tradycji śpiewak, tak jak poeta, nie jest zwykłym człowiekiem, lecz ma duchowy dostęp do sfer nadprzyrodzonych. Jego śpiew zawiera w sobie element magiczny, może wpłynąć na ludzki los, wytłumaczyć porządek świata. Ashot Martyrosyjan dar śpiewu otrzymał od swoich przodków. Od dziecka pieśń prowadzi go przez życie.
Reportaż  otrzymał główną nagrodę w kategorii audycje o muzyce w Międzynarodowym Konkursie Prix Europa 2019.

o autorce:
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet:

Od lat związana z Redakcją Reportażu Radia Lublin. Prace reportażysty radiowego traktuje jako misję budowania mostów między ludźmi, poszukiwania tego, co uniwersalne, ważne, wspólne.  Nie przeprowadza wywiadów, lecz woli spotkać się i porozmawiać. Nie zbiera informacji, lecz poznaje i chce zrozumieć. Poszukując artystycznej formy, komponuje opowieść z głosów, brzmień, ciszy i muzyki tak, aby powstał teatr wyobraźni, który poruszy umysł i emocje słuchającego.  Za swoją pracę otrzymała tytuł Radiowego Reportażysty Roku, Grand Press, Bronze Medal URTI, Prix Bohemia, Prix Europa.

"Film bez obrazu" to cykl spotkań z dźwiękowymi reportażami i dokumentami artystycznymi oraz ich autorami - czołowymi przedstawicielami polskiego środowiska audio storytellingu. Kolektywne odsłuchy w ciemnościach pozwolą Wam odkryć niezwykłe możliwości dźwięku jako materii narracyjnej. Historie utkane z głosów, muzyki, ciszy i różnorodnych brzmień świata uruchomią Waszą wyobraźnię i pozwolą wykreować w niej własny audialny film". Będą to przy tym historie poruszające tematy ważne dla naszego tu i teraz", przede wszystkim dla budowania dialogu międzykulturowego. Bohaterowie reportaży, również dzięki dźwiękowi, staną się Wam na pewno bliscy.

Partnerem projektu jest Europejskie Centrum Solidarności, projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

Protestanckie przekazy ikonograficzne które można zobaczyć w Dworze Artusa w Gdańsku to...?

 

Najczęściej czytane