Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fidelio

opera / operetka
kasy:
58 763-49-06
wystawia:
Opera Bałtycka
data premiery:
20 listopada 2020
Uwaga! Kolejna zmiana daty premiery: z 23 października 2020 na 20 listopada 2020.
KOMUNIKAT OPERY O ZMIANACH W REPERTUARZE: Opera Bałtycka dokłada wszelkich starań, aby grać dla swojej publiczności tak często, jak to możliwe. Nieustannie śledzimy sytuację w kraju, chcąc postępować odpowiedzialnie względem widzów i artystów. Mając na uwadze dobro nas wszystkich oraz ogromną chęć do artystycznych spotkań z naszą publicznością w przestrzeni Opery Bałtyckiej - konieczna jest modernizacja naszego aktualnego repertuaru. Zmianie ulega termin premiery "Fidelio" - nowym terminem jest 20 listopada.


Fidelio
Ludwig van Beethoven

"Fidelio", choć jest jedyną operą Ludwiga van Beethovena, nie jest w jego kompozytorskim dorobku odosobnionym przykładem zaangażowania w walkę o równość społeczną. 2020 ogłoszono Rokiem Beethovena, ale Fidelia wystawimy także w 30. rocznicę zjednoczenia Niemiec, jednego z wydarzeń, które rozstrzygnęły o politycznej osobowości współczesnej Europy.

Reżyser spektaklu sięga po przykład rodzącej się dopiero "Solidarności" oraz innych ruchów, które już wówczas zapowiadały kształtowanie się nowego projektu Europy jako splotu państw wzajemnie zależnych od siebie i współpracujących w imię bardziej sprawiedliwego porządku społecznego. Ważnym wątkiem, poruszanym zarówno przez realizatorów, jak i samego Beethovena, jest kwestia miłości oraz poświęcenia dla drugiej osoby. Czy to dostatecznie stabilne podwaliny nowego ładu?

Działalność artystyczna Opery Bałtyckiej skupia się na prezentowaniu dzieł, które na tle światowej kultury wyróżnia nie tylko przygotowanie muzyczne, ale i gra z ważnymi kontekstami społecznymi. Fidelio - historia oddanej żony, która z narażeniem własnego życia pragnie uratować ukochanego niesprawiedliwie wtrąconego do więzienia - zdecydowanie wpisuje się w nurt opery zaangażowanej.

Live Streaming

Jeśli tym razem nie możecie spędzić z nami święta opery, jakim jest premiera, uczestniczcie w niej online! Zapraszamy na live streaming premiery "Fidelio", który rozpocznie się 3 października o 19:00. Możliwość zalogowania się będzie na 15 minut przed rozpoczęciem premiery.
Bilety: https://www.bilety24.pl/online/fidelio-live-streaming-61985

Realizatorzy:
José Maria Florêncio - kierownictwo muzyczne
Michael Sturm - inscenizacja i reżyseria
Katarzyna Zawistowska - scenografia i kostiumy
Mateusz Kozłowski - projekt multimediów
Piotr Miszkiewicz - reżyseria świateł
Michał Stenzel - asystent reżysera świateł
Michał Lewandowski - asystent multimediów
Ewelina Guzewicz - asystentka sceno- i kostiumografa

OBSADA
Leonora - Katarzyna Wietrzny / Elena Aleksejewna Tchesnokova
Marcelina - Ewa Tracz / Ewa Majcherczyk
Florestan - Jacek Laszczkowski / Tomasz Kuk
Pizarro - Artur Janda / Leszek Skrla
Rocco - Bogdan Kurowski / Łukasz Konieczny
Jaquino - Maciej Gwizdała / Jan Żądło
Don Fernando - Jakub Szmidt
Więźniowie - Piotr Nowacki / Witalij Wydra

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery