Feta tuż, tuż

9. edycję Fety organizatorzy potraktowali eksperymentalnie. - To próba generalna przed X urodzinami. Jeśli nowinki się przyjmą wprowadzimy je na stałe - twierdzą. Dziś rusza przedsprzedaż biletów na część spektakli.

50 spektakli, 28 grup teatralnych z 13 krajów i ok. 300 wykonawców - to liczby tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Do tego kilka nowych miejsc, które zaanektują aktorzy i parę zmian w organizacji gdańskiego święta teatru.

Czym tegoroczna Feta będzie różnić się od poprzednich edycji festiwalu? Przede wszystkim będzie trwać aż 9 dni, czyli dwa razy dłużej niż zazwyczaj. Zdaniem Elwiry Twardowskiej, szefowej Fety, to ukłon w stronę widzów: - Największą popularnością cieszą się spektakle wieczorne. Dlatego będziemy mniej grać w ciągu dnia, dzięki czemu festiwal potrwa dłużej - tłumaczy.

Pozostałe nowinki to spektakle w kościele św. Jana (Hiob i Apokalipsa wg - nomen omen - św. Jana), a także przygotowanie widowni z biletowanymi miejscami na Targu Węglowym. Organizatorzy liczą się z tym, że decyzja o sprzedaży biletów na spektakle w obu tych miejscach - w kościele 10 zł, na Targu Węglowym 5 zł - może wywołać kontrowersje.
Klown Pinezka
Klown Pinezka


- Chcieliśmy zwiększyć komfort oglądania spektakli i dlatego ustawiliśmy widownię. Ograniczenie ilości widzów musiało się wiązać ze sprzedażą biletów - wyjaśnia Elwira Twardowska i jednocześnie przyznaje, że jeśli to rozwiązanie się nie sprawdzi, festiwal wróci do dawnej formuły.

Do festiwalowych miejsc dołączy w tym roku także plac Dariusza Kobzdeja, usytuowany pomiędzy Targiem Drzewnym a Basztą Jacek, gdzie wystąpią m.in. Dansk Rakkerpak z Danii, Corpus z Kanady i Senza Tempo z Hiszpanii.

Podczas drugiego dnia festiwalu, czyli w niedzielę 10 lipca, odbędzie się jubileusz 25 lat działalności artystycznej Klowna Pinezki czyli Przemka Grządzieli. Dzień zacznie się od Parady Czerwonych Nosów na Długim Targu, potem zaś przez cały dzień występować będą wybrane przez jubilata teatry.
Bilety na Fetę
Przedsprzedaż biletów rusza już dziś. Wejściówki można rezerwować na stronie festiwalu www.feta.pl. Odbiór w centrum festiwalowym na Targu Węglowym.
Bilety będzie można też kupić bezpośrednio przed spektaklami: na Targu Węglowym i w kościele św. Jana.

Opinie (5)

 • oszleli za kasa

  ostatnie fety byly generalnie slabe , z calego tygodnia dalo sie wycisnac tak naprawde 3 dni bo reszta to byly powtorki i powtorki , dla kogo robia te powtorki , przeciez ci co ogladaja fete i tak przychodza na wszystko i.... widza powtorke tego co bylo wczoraj he h e, strata czasu lub okienko w programie, ludzie gdanska feta to nie malta w poznaniu ( tam sie placi ) u nas to jakies poluczyny sa , z tymi biletami to chyba nie bedzie fajnie ,zreszta sami organizatorzy asekuruja sie " jesli pomysl nie wypali to wrocimy do poprzedniej formuly " to po jaka ch...re wprowadzac te bilety , czyzby juz kasy nie bylo na festiwal, zenada, z lezka w oku wspomina fete z 1997 roku , ( 2 tygodnie bez zadny powtorek)

  • 0 0

 • bilety a miejsca stojące

  Cos mi sie obilo o uszy i mam nadzieje ze tak bedzie ze miejsca stojace pozostaja darmowe i bedzie mozna normalnie ogladac... moze ktos cos wie na ten temat??

  • 0 0

 • jest tak jak myślisz

  "Dla gości festiwalu przygotowaliśmy trybunę, dzięki której więcej widzów będzie mogło wygodnie oglądać przedstawienia. Mimo iż spektakle będzie można oglądać także na stojąco nieodpłatnie, za miejsce na trybunie trzeba będzie zapłacić symboliczne 5 złotych. Trybuna przygotowana będzie na około 500 osób."

  • 0 0

 • za takie...

  święto kulturalne można zapłacić.
  to naprawdę niedużo. Na pewno więcej kasy tzrebaby było wyłożyć, gdyby te widowska człwek musiał oglądnąć np.
  w pobliskim Teatrze"Wybrzeże" (do którego nic złego
  nie mam, tylko stwierdzam fakt),
  a na FETE idę obowiązkowo ! ! !

  • 0 0

 • Carmen

  Zdjęcia http://www.gdanskphotography.republika.pl/carmen/index.html

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
Trendbook 2021 w Muzeum Bursztynu
wystawa
gru 7-27.03
Gdańsk, Muzeum Bursztynu
Do DNA
Do DNA
wystawa
lut'21 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki
Pobożni i cnotliwi. Dawni...
wystawa
maj'21 15-31.12
g. 11:00 - 18:00
Gdańsk, Muzeum Narodowe

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Które muzeum w Trójmieście posiada taras z widokiem na Zatokę Gdańską?

 

Najczęściej czytane