• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Traffic Design (2 opinie)

Festiwal Traffic Design odbędzie się w Gdyni po raz piąty. Od 8 do 28 czerwca na ulicach miasta znów pojawią się muraliści, a nasi projektanci ponownie wezmą na warsztat szyldy. Szykujemy również kolejną interwencję na jednej ze stacji SKM oraz jeszcze więcej niż w ubiegłych latach akcji partycypacyjnych dla mieszkańców i turystów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie litera. Za tym wyborem stoi nasza rosnąca fascynacja grafiką użytkową, identyfikacją wizualną w przestrzeni publicznej, ale także sięgająca korzeni festiwalu inspiracja graffiti. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się:

Hakobo - polski twórca zaliczany do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na świecie (wg Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century)
Tyrsa - paryski mistrz typografii, który współpracował z takimi markami jak Nike, Carhartt czy Moet
Mariusz m-city Waras - najbardziej rozpoznawalny polski street artowiec, który po raz pierwszy wykona typograficzny mural nawiązujący do portowego klimatu miasta
1010 - niemiecki artysta o polskich korzeniach znany z tworzenia iluzorycznych, abstrakcyjno-geometrycznych murali

Przy niektórych projektach, po raz pierwszy wykorzystamy formułę współpracy duetów grafik-muralista - zaprojektowane przez grafików prace będą przenoszone na ściany przez doświadczonych malarzy, tym samym będziemy mogli zaprosić do współpracy także tych artystów, którzy nie mają doświadczenia w technice malarstwa wielkoformatowego.

Po raz kolejny pojawimy się na jednej ze stacji SKM, by uspójnić przestrzeń, zadziałać designerskimi elementami literniczymi oraz... zegarem miejskim, który stanie się nowym elementem krajobrazu. Wykonamy również szyld na budynku Laguna Medical, znajdującym się na Placu Kaszubskim 1, w okolicy kwartału drugiego Festiwalu Traffic Design.

Ważną częścią Traffic'a będą działania angażujące mieszkańców i turystów, które będą odbywać się: w przestrzeni miejskiej, w tuBAZIE oraz w debiutującym w tym roku Centrum Festiwalowym - otwartym dla gości zapleczu produkcyjnym, miejscu spotkań, warsztatów i wystaw, gdzie będzie można spędzić niezobowiązujący czas.

Po raz kolejny otworzymy także street artowy salon tatuażu w tuBAZIE. Planujemy również otwarte imprezy na rozpoczęcie i zakończenie Festiwalu.

***
Już dziś zapraszamy na zaplanowane na 1 maja wydarzenie Traffic Design w gdyńskim Infoboxie. W ramach imprezy, która potrwa od 12 do 16, odbędą się warsztaty "Typowe Miasto" dla dzieci i młodzieży, pojawi się mobilny warsztat sitodruku oraz liternicza instalacja zapowiadająca tegoroczny Festiwal.
1 maja 2015 Infobox Gdynia ul. Świętojańska 30

Festiwal finansuje Miasto Gdynia.
Partner festiwalu: Laguna Medical
Przeczytaj także

Opinie (2)

 • murale fajnie wpasowują się w wygląd miasta

  aczkolwiek nie przesadzałabym z ich ilością

  • 3 1

 • więcej murali na ścianach starych odrapanych budynków!

  wszyscy skorzystają - budynków do "odmalowania" w mieście jest sporo, murale ubarwiłyby dzielnice, mieszkańcy mogliby wspólnie zagłosować co by chcieli na swoim budynku. A artyści zyskaliby nowe przestrzenie do pracy:)

  • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy powstała Fundacja Theatrum Gedanense?