stat
Impreza odwołana

Festiwal Teatrów Studenckich START

  • środa - sobota, 22 - 25 kwietnia
  • Gdańsk Sopot

Festiwal Teatrów Studenckich START to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. Festiwal wspiera twórczość studentów, którzy nie są związani z uczelniami artystycznymi, a teatr jest ich pasją, której poświęcają swój wolny czas. START to uzupełnienie luki, braku stałego miejsca prezentacji twórczości studenckiej.

Teatry studenckie, które przeżywały renesans w latach 70. XX wieku, nadal funkcjonują, tworzą i chcą być zauważalne. Festiwal daje szansę konfrontacji i spotkania studenckich grup teatralnych - zapaleńców kochających teatr. Organizatorzy podążają za ideą, w myśl której Festiwal Teatrów Studenckich ma dotrzeć wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie chcą dzielić się swoimi przemyśleniami.W 2020 roku jest to miejsce szczególne - serce Pomorza i polskiej turystyki, które co istotne dla nas, otwarte jest na sztukę i kulturę. Tegoroczna, siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 22 - 25 kwietnia w Gdańsku i Sopocie.

Spośród zgłoszeń, organizatorzy wybrali 10 finałowych spektakli, które zostaną zaprezentowane na czterech przestrzeniach festiwalowych: w teatrach na Plaży, Wybrzeże oraz BOTO, a także na deskach Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego.

Współorganizatorami wydarzenia są Uniwersytet Gdański oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?