Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Literatury dla Dzieci (1 opinia)

W dniach od 30 maja do 3 czerwca 2017 roku do Gdańska zawita kolejna, czwarta już edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Przedsięwzięcie to obejmuje największe polskie miasta - Warszawę, Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Katowice. Cel jest jeden: propagować czytelnictwo wśród dzieci, dobrze się przy tym bawiąc! Podczas gdańskiej odsłony Festiwalu nie zabraknie atrakcji zarówno dla małego, jak i nieco starszego czytelnika.

Festiwal otwiera inauguracja wyjątkowej wystawy Co to właściwie jest demokracja? Equipa Planteli i Marty Piny, która przekonuje, że o demokracji można i warto rozmawiać od dziecka. Do Gdańska zawitają największe gwiazdy polskiej literatury dla dzieci - w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w którym odbywa się większość tegorocznych wydarzeń festiwalowych, z czytelnikami spotka się Andrzej Maleszka, Wojciech Widłak i Adam Wajrak.

Z kolei w Instytucie Kultury Miejskiej na młodych czytelników czeka nie tylko spotkanie z Marcinem Szczygielskim, ale również projekcja filmu na podstawie jego książki Za niebieskimi drzwiami! Festiwalowy program pełen jest twórczych warsztatów z ilustratorami - z Aleksandrą Cieślak, której Książka do zrobienia zdobyła wyróżnienie BolognaRagazzi Award for Art Books 2017, dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie zastanowią się jak powiedzieć sobie coś miłego bez słów, a Ifi Ude udowodni dzieciom, że muzyka jest w sercu podczas wspólnego koncertu na wykonanych z recyclingu instrumentów.

Na miłośników teatru czekają: Licho nie śpi Teatru Uszytego oraz przedpremierowy spektakl Turban mistrza Mansura Teatru Miniatura. Każdy dzień Festiwalu zamykać będzie Czytanka przed zachodem słońca, czyli znani i lubiani, czytający dzieciom w wyjątkowych miejscach - w tym roku m. in. w Stoczni Gdańskiej, Centrum Hewelianum i Galerii Guntera Grassa.

W sobotę, 3 czerwca, imprezę podsumuje wydarzenie absolutnie międzypokoleniowe - całodniowy piknik literacki w Parku Heweliusza! Rodzice przypomną sobie, a dzieci poznają najlepsze gry i zabawy podwórkowe wszech czasów inspirowane książką Gdy rodzice byli dziećmi. Równie rodzinna i emocjonująca będzie tegoroczna gra miejska, a gdańską edycję zakończymy wyjątkowym występem Agnieszki Aysen Kaim wraz z zespołem.

Oczywiście to nie wszystkie zaplanowane atrakcje! Na gości czeka cała masa innych spotkań, wystaw i warsztatów... Po szczegóły odsyłamy do programu Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku. Zapraszamy do wspólnej zabawy - z książką i wokół niej!

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest antresola?