• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Festiwal Literacki Sopot - Włoska Edycja

W dniach 19-22 sierpnia, Sopot jak co roku stanie się letnią stolicą literatury. Tym razem festiwal organizowany przez Goyki 3 Art Inkubator poświęcony jest literaturze i kulturze Włoch. Podczas spotkań autorskich online i offline będziemy gościć m.in. Domenico Starnone, Valerię Parrellę, Antonio Talię, Nicolę Lagioię, Antonio Scuratiego, Helenę Janeczek, Donato Carrisiego, Francesco Matteo Cataluccio,  czy Marco Filoniego.

Tematy tegorocznych debat to: Nieprzekładalne. Tłumaczenie jako tworzenie nowego tekstu, Czarownice, Pinokio i Niebezpieczne związki: artyści a władza.

Z uczestnikami festiwalu spotkają się także autorzy i  autorki z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, m.in. Bernardine Evaristo czy Patrick Radden Kefee. W programie nie zabraknie też stałych pasm, takich jak Nogaś na plaży, (Nie)pamięć, h/Historia, czy Debiuty. Wśród gości m.in. Joanna Bator, Magdalena Grzebałkowska, Inga Iwasiów, Jakub Małecki, Anda Rottenberg, Filip Zawada.

Szczegółowy program:
19 sierpnia:

20 sierpnia:

21 sierpnia:

22 sierpnia:

Program dla dzieci:


Literacki Sopot był zwycięzcą plebiscytu na Kulturalny Sztorm Roku 2012 organizowanego przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto, a w 2016 roku wygrał głosami słuchaczy plebiscyt Radiowego Domu Kultury Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii Wydarzenie. Siódma edycja festiwalu została uznana Wydarzeniem Roku 2018 w plebiscycie Pomorskich Sztormów. W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy. W 2020 roku Festiwal Literacki Sopot zwyciężył w Sopocie w plebiscycie Supermiasta Gazety Wyborczej.

Opinie

Sprawdź się

Z którymi inicjatywami kulturalnymi jest związana ERGO Hestia?