stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Festiwal Integracji Artystycznej "PozaPozy"

22 października 2019 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku rozpoczną się obchody Dni Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Inauguracją obchodów będzie Festiwal Integracji Artystycznej "PozaPozy". Jest to już XIV edycja wydarzenia, skupiającego osoby niepełnosprawne i artystów seniorów z całego województwa pomorskiego.

Wezmą w nim udział artyści, którzy tworzą podczas zajęć w środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej, warsztatach terapii zajęciowej oraz innych placówkach. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach: muzycznej, plastycznej i teatralnej. To kulturalne przedsięwzięcie ma na celu aktywizację i integrację osób starszych oraz niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ideą festiwalu jest promocja działań twórców w sposób równoprawny bez względu na ich kondycję intelektualną i fizyczną.

Gala finałowa, poprzedzona warsztatami i próbami rozpocznie się o godzinie 16.00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.

Przez kolejne 6 dni (23 - 28 października) w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej zaprezentowana będzie wystawa prac plastycznych.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane twórczością osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w wydarzeniach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było: