Wiadomości

stat

Festiwal FETA. Kłopotliwe rekwizyty: kontenery na śmieci poszukiwane

Jednym z gości tegorocznej FETY ma być spektakl "Trash Poem" teatru InZhest z Białorusi. Potrzebne są do niego kontenery na śmieci - takie, jak na zdjęciu.
Jednym z gości tegorocznej FETY ma być spektakl "Trash Poem" teatru InZhest z Białorusi. Potrzebne są do niego kontenery na śmieci - takie, jak na zdjęciu. mat. prasowe

Tegoroczny Festiwal FETA, tradycyjnie już, odbędzie się w połowie lipca, od 11 do 14 lipca. W tym roku po dwóch dniach na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu impreza przeniesie się na Główne Miasto. Do spektaklu, który odbędzie się 14 lipca, potrzeba... metalowych kontenerów na śmieci.Czy powrót FETY do centrum Gdańska to dobry pomysł?

oczywiście, takie spektakle zainteresują również nieświadomych trwania festiwalu turystów 47%
raczej tak, ale wolę, by FETA dalej grana była również na bastionach 27%
nie, niepotrzebnie zatłoczone zostanie centrum miasta 26%
zakończona Łącznie głosów: 335
Rzecz dotyczy kluczowych rekwizytów spektaklu "Trash Poem" w wykonaniu białoruskiego The Physical Theater "InZhest" z Mińska, który powinniśmy zobaczyć ostatniego dnia festiwalu. Apel w tej sprawie znalazł się na facebookowym profilu Festiwalu FETA. "Drodzy przyjaciele FETY, jest sprawa! Poszukujemy do jednego z tegorocznych spektakli (12 lipca dzień prób, 14 lipca spektakl) 4 kontenerów na śmieci, sprawnych, jeżdżących, z pokrywami, a co najważniejsze: metalowych, nie plastikowych! Szukamy, szukamy i wszędzie tylko plastik. Czy jesteście w stanie nam pomóc?" (pisownia oryginalna).

- Artyści zapraszani na FETĘ miewają różne potrzeby. Najbardziej nietypową w tym roku są cztery metalowe kontenery na śmieci o pojemności 1100 litrów, z zamykaną klapą. Oczywiście kontenery muszą być na kółkach, bo aktorzy będą się w nich przemieszczać. Wszędzie dostępne są kontenery plastikowe, my poszukujemy metalowych. Jeśli ktoś mógłby nam takich użyczyć, będziemy zobowiązani - potwierdza Tomasz Hildebrandt, kierownik klubu Plama GAK, organizatora festiwalu.
Kontenery potrzebne są od piątku 12 lipca do niedzieli 14 lipca. Jeśli ktoś może pomóc, może zgłosić się do klubu Plama mailowo (feta@plama.art.pl) lub telefonicznie (58 557 42 47).

Wybrano plakat tegorocznej FETY


Tegoroczny Festiwal FETA po raz pierwszy od 2008 roku ponownie zagości na Głównym Mieście. Spektakle grane będą w tym roku na Dolnym Mieście i terenie Starego Przedmieścia oraz w Śródmieściu i w dzielnicy Długie Ogrody. Program zaplanowano w ten sposób, że w czwartek i piątek spektakle grane będą w dotychczasowej lokalizacji na terenie Bastionu Wilk, Bastionu św. Gertrudy, w okolicy Grodzy Kamiennej/Kamiennej Śluzy i na okolicznym boisku oraz na placu Wałowym (w dwóch ostatnich lokalizacjach znajdą się punkty informacyjne festiwalu).

Natomiast w sobotę i niedzielę FETA wraca na teren Głównego Miasta. Główną przestrzenią spektakli dziennych będzie park im. św. Barbary zobacz na mapie Gdańska (tu również stanie punkt festiwalowy), natomiast przedstawienia wieczorne zlokalizowane zostaną w okolicy boisk przy ul. Krosienka zobacz na mapie Gdańska. Jedno z wydarzeń planowane jest na terenie należącym do Muzeum Gdańska przy ul. Rycerskiej zobacz na mapie Gdańska. Zaś duże teatralno-muzyczne przedsięwzięcie planowane na finał FETY odbędzie się na placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska. W ścisłym sercu miasta - ulicami Długa zobacz na mapie GdańskaDługi Targ zobacz na mapie Gdańska - przejść mają parady. Być może któreś z weekendowych wydarzeń odbędzie się również na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.

Wiadomo już, że spektakli będzie mniej niż dotąd, za to będą częściej powtarzane.

- Program jest w trakcie finalizowania, podpisujemy umowy. Zapraszamy teatry z Polski oraz z niemal całej Europy. Udało nam się zaprosić spektakle duże, dzięki kolaboracji ze Sceną GAK - będą to dwa spektakle, które zagramy na koniec, w sobotę i w niedzielę. Mogę zdradzić, że finał będzie miał formę mieszaną, muzyczno-teatralną. Będzie wielka scena z pełnym koncertem rockowym a do tego plac teatralny, na którym zaprezentowane zostaną z użyciem podnośników ewolucje przestrzenne. Takiego widowiska nie było na FECIE od lat i jestem pewien, że zostanie w naszej pamięci na długo - mówił Tomasz Hildebrandt kilka dni temu podczas ogłaszania letnich atrakcji Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Gdański Archipelag Kultury ogłosił plany na lato


Wśród zaproszonych teatrów znajdują się formacje z Trójmiasta: Teatr Feta oraz Teatr Barnaby. Oprócz spektakli bezpłatnych pojawią się na FECIE również propozycje biletowane.

Opinie (32) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

30

stycznia

Alicja Majewska - Żyć się chce Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

Rozrywka

Zbite psy. Recenzja filmu "Psy 3. W imię zasad"
Recenzja filmu "Psy 3. W imię zasad"
Cugowski, Szpak i Kwiatkowski na jednej scenie
Koncert: Cugowski, Szpak i Kwiatkowski

Kulinaria

Dokąd na gorącą czekoladę w Trójmieście?
Dokąd na gorącą czekoladę?
Kulinarne postanowienia na 2020 rok
Kulinarne postanowienia na 2020 rok

Planuj z nami tydzień

Cugowski, Szpak i Kwiatkowski, Grupa MoCarta i Betlejem w Gdyni. Planuj tydzień
Planuj tydzień: dużo ciekawych imprez

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: