• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ferie zimowe w Naukowej

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla dzieci zaplanowanych w Filii Naukowej na czas ferii zimowych. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy.

PROGRAM:

Warsztaty muzyczne Z muzyką o emocjach

Termin: PN 16 stycznia 2023, godz. 11:00 lub 13:00
Czas trwania: ok. 45 minut
Zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 6 lat
Tematem zajęć są 4 z podstawowych emocji radość, smutek, strach i złość. Podczas spotkania dzieci będą mogły w rozmowie dowiedzieć się więcej o naturze emocji, a także podzielić się własnymi doświadczeniami z nimi związanymi. Ponadto z wykonując ćwiczenia muzyczne i ruchowe dzieci na drodze zabawy będą miały okazję obcować z różnorodną muzyką, rozwijać kontakt z własnym ciałem oraz zdolność swobodnej ekspresji.

Zajęcia sensoryczne Świat zmysłów
Termin: PN 23 stycznia 2023, godz. 11:00 lub 13:00
Czas trwania: ok. 45 minut
Zajęcia dla dzieci w wieku 3 - 6 lat
Tematem zajęć są zmysły ile ich mamy, jak je nazywamy i jak za ich pomocą poznajemy świat. Dzieci wezmą udział w zabawach, które będą dla nich okazją do bezpośredniego wykorzystania wszystkich zmysłów, ucząc się uważności i świadomego postrzegania różnych doznań. Rekwizytami w zajęciach będą głównie produkty spożywcze, które dzieci bezpiecznie będą mogły dotykać, wąchać, a nawet smakować.

Zajęcia plastyczne Pudełko z niespodzianką na Dzień Babci i Dziadka
Termin: WT 17 stycznia 2023, godz. 11:00 lub 13:00
Czas trwania: ok. 1 godz.
Zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 9 lat
Dni Babci i Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. To już ostatni moment, aby przygotować dla nich coś specjalnego! Chętnie Wam w tym pomożemy.
Podczas warsztatów przygotujemy nietypowe kartki - efektowne pudełka (exploding bo, którymi zaskoczycie ukochane Babcie i Dziadków w dniu ich święta.

Zajęcia plastyczne Łapacz snów
Termin: WT 24 stycznia 2023, godz. 11:00 lub 13:00
Czas trwania: ok. 1 godz.
Zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 9 lat
Łapacz snów to pochodzący z Ameryki Północnej amulet, który według wierzeń ma za zadanie przegonić koszmary i złe myśli. Wedgług niektórych przynosi one także szczęście, a tego nigdy za wiele.
Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona łapacz snów, który potem będzie mógł powiesić u siebie w pokoju.

 Popołudnia gier i zabaw
Termin: CZW 19 i 26 stycznia 2023, godz. 11:00 - 13:00
Czas trwania: ok. 1 godz.
Spotkanie dla wszystkich grup wiekowych
Zapraszamy do wspólnej zabawy przy tradycyjnych grach i rozrywkach od puzzli, przez planszówki, po kreatywne gry jak Państwa-miasta. Wszystkie gry i materiały zapewniamy w bibliotece, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przynieść również własne pomysły

Lekcje gry na keyboardzie
Termin: PT 20 i 27 stycznia 2023, godz. 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30-45 minut
Zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 10 lat
Zajęcia indywidualne dla dzieci, które nigdy nie miały styczności z instrumentami klawiszowymi, a chciałyby spróbować swoich sił w kontakcie z muzyką. Spotkania zapewnią zabawę owocującą poznanie podstaw techniki gry na instrumentach klawiszowych, czytania nut oraz rozwój podstawowych umiejętności muzycznych, jak słuch melodyczny czy poczucie rytmu.

 

Opinie

Sprawdź się

Dużą chlubą Teatru Szekspirowskiego jest otwierany dach. Ile on waży?