• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fast Act - Sztuka Znikania - spektakl gościnny (2 opinie)

teatr tańca
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
10 grudnia 2011
9.7
36 ocen
Sopocki Teatr Tańca
Fast Act - Sztuka Znikania

Spektakl Sopockiego Teatru Tańca inspirowany filozofią prędkości Paula Virilio.

INSPIRACJA:
" [...]Podtrzymanie monopolu wymaga ciągłego zastępowania każdej nowej maszyny maszyną jeszcze szybszą, ponieważ jednak próg prędkości nieustannie się podnosi, skonstruowanie takiej maszyny staje się coraz trudniejszym zadaniem [...] W ten sposób logika wiedzy / władzy zostaje wyeliminowana na rzecz logiki władzy / ruchu, władzy nad ruchem, czyli badań nad tendencjami i przepływami."
Paul Virilio "Prędkość i Polityka"

Filozofia prędkości wydaje się być Ideą "idealną" do realizacji w konwencji spektaklu tańca współczesnego, gdzie ruch stanowi przecież główny nośnik znaczenia, a koncept i inspiracje intelektualne są najczęstszą metodą dialogu ze światem i innymi dziedzinami sztuki.

"FAST ACT - Sztuka ZNIKANIA" wchodzi w dyskurs z filozofią francuskiego urbanisty i filozofa, traktując jego przemyślenia, jako punkt wyjścia. A jego autorzy stawiają sobie i widowni podstawowe pytanie: "Czy całkowity (s)pokój może powstać rzeczywiście jedynie poprzez wycieńczenie?"

Koncept, scenariusz, reżyseria: Joanna Czajkowska
Inspiracja i konsultacja filozoficzna: Maria Miotk
Muzyka: Grzegorz Welizarowicz
Kostiumy: Julia Porańska, Beata Hadaś
Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

Tańczą: Katarzyna Antosiak, Maria Miotk, Izabela Sokołowska, Joanna Czajkowska, Kacper Matuszewski, Jacek Krawczyk

Spektakl powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Pomorskiego i Klubu Żak.

Paul Virilio - urbanista i filozof należy do najbardziej znaczących francuskich teoretyków kultury i społeczeństwa. Swoje teorie dotyczące znaczenia ruchu i PRĘDKOSCI, jako czynnika determinującego dzisiejsze społeczeństwo i cywilizację jako taką, przedstawił w m.in. "Prędkość i Polityka" (1977), "Estetyka znikania" (1991), czy "Bombie informacyjnej" (2000).W obrębie "technicznego witalizmu" Virilio przedstawia nie tyle zagrożenia wiążące się z rozwojem technologii, co zapowiada pojawienie się interaktywnego systemu, którego ekspansja może pociągnąć za sobą wybuch cyberbomby, czyli innymi słowy: uruchomienie katastrofalnej w skutkach reakcji łańcuchowej, gdy ograniczona dotychczas w swym zasięgu wymiana zyska ostatecznie charakter globalny.

Recenzja Trojmiasto.pl

Szybki akt taneczny. Recenzja spektaklu "Fast Act - Sztuka Znikania" Szybki akt taneczny. Recenzja spektaklu "Fast Act - Sztuka Znikania"

Szybki akt taneczny. Recenzja spektaklu "Fast Act - Sztuka Znikania" (56 opinii)

Najnowszy spektakl Sopockiego Teatru Tańca "Fast Act - Sztuka Znikania" jest niezwykle odważną...

22 grudnia 2011

Zdjęcia

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Moc tańca!!! (opinia sprzed 10 lat)

  Nie wiem dlaczego Twoim zadaniem zdjęcia są monotonne? Ruch jest na nich ciekawie uchwycony. To po pierwsze. Po drugie, ten artykuł dotyczy spektaklu, a nie zdjęć. A spektakle jest niesamowity! Po prostu MOC TAŃCA!!!! Polecam wszystkim miłośnikom tej sztuki!

  • 14 0

 • bardzo (opinia sprzed 10 lat)

  bardzo monotonne te zdjęcia

  • 0 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Nadchodzące premiery