• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fason Newtona (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
29 maja 2021
10
2 oceny
"Fason Newtona" - premiera grupy projektowej Sopockiego Teatru Tańca

Inspiracją do powstania spektaklu jest twórczość Helmuta Newtona, słynnego fotografa mody XX w. W swoich pracach poruszał wiele motywów, jego fotografie to kronika przemian kulturowych. Przekraczał granice, łamał konwenanse i podawał w wątpliwość panujące stereotypy płciowe. Fotografię komercyjną podniósł do rangi artystycznej. Zdjęcia traktował jak filmowy kadr, każdemu ujęciu nadawał filmową dramaturgię. Fotografował głównie kobiety. W swoich zdjęciach wydobywał ich piękno poprzez siłę, elegancję, seksapil, często realizując swoje surrealistyczne wizje. Spektakl jest próbą interpretacji dzieł Newtona i przeniesienie jej na język teatru tańca.

Realizatorzy:
choreografia, koncept: Barbara Jasińska, Joanna Nadrowska
taniec, współpraca choreograficzna: Anna Andrzejewska, Laura Bromboszcz, Polina Korgopolova ,Justyna Matacz, Oliwia Puzdrowska, Klaudia Rąba, Amelia Rozmanowska
Muzyka: collage
Reżyseria świateł: Rico
Wizualizacje: Katarzyna Teresa Turowska
Zdjęcia promocyjne: Łukasz Brzeski
Organizator: Miasto Sopot, Sopocki Teatr Tańca, Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Opinie (1)

  • Świetne - Polecam (opinia sprzed 3 lat)

    Poszedłem na przedstawienie z ciekawości i jestem mile zaskoczony. Godzinny spektakl Teatru Tańca od samego początku wciąga i nie odpuszcza do samego końca. Niesamowita choreografia współgrająca z dźwiękiem, równe wykonanie i sam pomysł zobrazowania za pomocą ruchu świata wielkiego fotografa. Inspiracja jak najbardziej odzwierciedlona w spektaklu - szacun dla reżysera (a może choreografa) za świetnie oddany klimat dzieł Newtona. Wielki podziw dla wykonawczyń, widać tu nie tylko ciężką pracę ale coś co odróżnia rzemiosło od sztuki - pasję. Szczerze polecam. Szkoda, że nie nie ma więcej przedstawień, chętnie obejrzałbym jeszcze raz, gdzieś z dalszego rzędu.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery