Spektakl

Fasolka, Szczypiorek i Śledź

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Na Plaży

adres:
Sopot, Al. franciszka mamuszki 2 pokaż na mapie
kasy:
58 555-22-34
data premiery:
2 października 2016
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.0 / 5 (4 głosy)

Fasolka, Szczypiorek i Śledź
Beata Szreder

FASOLKA, SZCZYPIOREK I ŚLEDŹ - komedia wierszem, autorstwa Beaty Szreder, dla dzieci i dorosłych.

Rzecz o tym, jak dobrze być dzieckiem i "nie poganiać" teraźniejszości, a więc nie spieszyć się do bycia dorosłym. Walory edukacyjne: teatralna bajka w bajce pod hasłem: "zabawa w teatr" oraz przybliżenie najmłodszym widzom fauny i flory Morza Bałtyckiego. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży. Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun - obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu.

Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki - dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym. Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna - tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego.

Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozostać w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami - bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja "Fasolki Polki i Szczypiorka Florka" tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży).

Autor i reżyseria: Beata Szreder
Udźwiękowienie: Beata Szreder
Kostiumy: Anna Krykowska
Scenografia: Zespół
Światła: Rico


Obsada: Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski

UWAGA! Podczas prób do spektaklu, z okien Teatru na Plaży, widziano na Bałtyku tajemniczy STATEK Z CUKRU. Najmłodszym spacerowiczom zaleca się uważną obserwację morza. STATEK Z CUKRU pojawia się bowiem i niespodziewanie znika. Ktokolwiek go zauważy, proszony jest o natychmiastowy kontakt z biurem Teatru na Plaży. Robocze szkice oraz rysunki tajemniczego statku mile widziane podczas premiery spektaklu.

Z poważaniem
Wieloryb Plotka

Zdjęcia

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.