• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fasolka, Szczypiorek i Śledź (4 opinie)

teatr dla dzieci
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
data premiery:
2 października 2016
8.0
4 oceny
Fasolka, Szczypiorek i Śledź
Beata Szreder

FASOLKA, SZCZYPIOREK I ŚLEDŹ - komedia wierszem, autorstwa Beaty Szreder, dla dzieci i dorosłych.

Rzecz o tym, jak dobrze być dzieckiem i "nie poganiać" teraźniejszości, a więc nie spieszyć się do bycia dorosłym. Walory edukacyjne: teatralna bajka w bajce pod hasłem: "zabawa w teatr" oraz przybliżenie najmłodszym widzom fauny i flory Morza Bałtyckiego. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży. Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun - obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu.

Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki - dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym. Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna - tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego.

Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozostać w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami - bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja "Fasolki Polki i Szczypiorka Florka" tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży).

Autor i reżyseria: Beata Szreder
Udźwiękowienie: Beata Szreder
Kostiumy: Anna Krykowska
Scenografia: Zespół
Światła: Rico


Obsada: Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski

UWAGA! Podczas prób do spektaklu, z okien Teatru na Plaży, widziano na Bałtyku tajemniczy STATEK Z CUKRU. Najmłodszym spacerowiczom zaleca się uważną obserwację morza. STATEK Z CUKRU pojawia się bowiem i niespodziewanie znika. Ktokolwiek go zauważy, proszony jest o natychmiastowy kontakt z biurem Teatru na Plaży. Robocze szkice oraz rysunki tajemniczego statku mile widziane podczas premiery spektaklu.

Z poważaniem
Wieloryb Plotka

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • Fasolka i Szczypiorek - plaża Sopot (opinia sprzed 6 lat)

  Poszukałem w net'cie i znalazłem "Fasolka Polka i Szczypiorek Florek ".
  Tu mamy dalszy ciąg jak rozumiem (widz z godz. 11'tej) . Kiedy zatem wznowienie cz.1? ...bo junior ciekawy :-)

  • 1 0

 • niedziela (opinia sprzed 6 lat)

  Wartka akcja, cały czas coś się dzieje. Długi tekst pisany wierszem (dla dzieci 4-10 , młodsze nie wytrzymują). Scenki rodzajowe (typu Mucha) są dobrym przerywnikiem, muzyka odświeża. Fajnie ,że są propozycje dla dzieci wymagające słuchania tekstu (zabawa słowem).
  PS. Czy ktoś znalazł "lukrowany statek" ? :-)

  • 3 0

 • mój pierwszy spektakl (opinia sprzed 6 lat)

  Świetna dykcja, doskonała interpretacja, tekst opanowany perfekcyjnie, scena kolorowa, trochę nie rozumiałam treści, i za mało było interakcji z dziećmi, ale i tak mi się podobało.

  • 4 0

 • (opinia sprzed 6 lat)

  Idziemy :-)

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery