Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fasolka, Szczypiorek i Śledź (4 opinie)

teatr dla dzieci
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
2 października 2016
ocena:
4.0 / 5 (4 głosy)
4.0
Fasolka, Szczypiorek i Śledź
Beata Szreder

FASOLKA, SZCZYPIOREK I ŚLEDŹ - komedia wierszem, autorstwa Beaty Szreder, dla dzieci i dorosłych.

Rzecz o tym, jak dobrze być dzieckiem i "nie poganiać" teraźniejszości, a więc nie spieszyć się do bycia dorosłym. Walory edukacyjne: teatralna bajka w bajce pod hasłem: "zabawa w teatr" oraz przybliżenie najmłodszym widzom fauny i flory Morza Bałtyckiego. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży. Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun - obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu.

Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki - dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym. Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna - tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego.

Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozostać w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami - bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja "Fasolki Polki i Szczypiorka Florka" tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży).

Autor i reżyseria: Beata Szreder
Udźwiękowienie: Beata Szreder
Kostiumy: Anna Krykowska
Scenografia: Zespół
Światła: Rico


Obsada: Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski

UWAGA! Podczas prób do spektaklu, z okien Teatru na Plaży, widziano na Bałtyku tajemniczy STATEK Z CUKRU. Najmłodszym spacerowiczom zaleca się uważną obserwację morza. STATEK Z CUKRU pojawia się bowiem i niespodziewanie znika. Ktokolwiek go zauważy, proszony jest o natychmiastowy kontakt z biurem Teatru na Plaży. Robocze szkice oraz rysunki tajemniczego statku mile widziane podczas premiery spektaklu.

Z poważaniem
Wieloryb Plotka

Przeczytaj także

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Czyż in memoriam Czyż in memoriam
  Spektakl odwołany

  terminy: 13 czerwca, 14 czerwca, 16 czerwca

  premiera: 20 listopada 2020

  wystawia: Opera Bałtycka

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny

 • Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata
  bilety 60 - 200
  Kup bilet

  terminy: 5 września, 6 września, 9 września,

  premiera: 5 września 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny