• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Fantastyczna bibLEMteka: warsztaty pisarskie

W ramach projektu Fantastyczna bibLEMteka w każdy ostatni czwartek miesiąca odbędzie się spotkanie warsztatowe mające na celu ośmielenie młodych pisarzy, wspólne czytanie fragmentów tworzonych powieści i doskonalenie trudnej sztuki pióra poprzez konstruktywną krytykę oraz studiowanie wybranych fragmentów twórczości Stanisława Lema. Dzięki czemu młodzi twórcy będą mogli odkryć warsztat mistrza.

wrz 18

niedziela, godz. 15:00 - 19:30

Sopot,
bilety 430 zł
wrz 25

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
Poznać sposób, w jaki doskonale opisywał ludzkie emocje Szpital przemienienia, bywał żartobliwy - Wizja lokalna czy satyryczny Pamiętnik znaleziony w wannie, a także dowiedzieć się, które przepowiednie pisarza dotyczące przyszłości się sprawdziły. W następstwie będą mogli wzorować się na stylu mistrza i jego wybitnych umiejętnościach.

Prowadzenie: Anna Sowińska urodzona w 1977 roku w Gdyni, zamieszkała w Sopocie. Nauczycielka historii, absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, a także języka angielskiego. Aktualnie zatrudniona w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie na stanowisku kierownika filii nr 2. Jej pasją jest literatura fantastyczna. Sama pisze. Zadebiutowała w antologii opowiadań pt. Tumskie wzgórze. W Sopotece przez dwa lata prowadziła warsztaty dla początkujących pisarzy. Jedyne takie cykliczne spotkania w Polsce. W wyniku tych spotkań powstały Małe prozy, antologia 7 zwycięskich opowiadań uczestników. Obecnie prowadzi Klub Twórców on-line zrzeszający dawnych uczestników warsztatów. Celem Klubu jest motywacja do pisania, wspólne rozwiązywanie palących problemów związanych z procesem twórczym i nieustanne doskonalenie sztuki pióra.

Zapisy: filia2@mbp.sopot.pl

Projekt Fantastyczna bibLEMteka otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?