stat
Impreza już się odbyła

Faktoria Handlowa - Weekend Rzemieślniczy: Tkanie i Farbowanie

Myślicie, że Goci nosili się na szaro, a przepasać mogli się jedynie kawałkiem sznura? Błąd! No ale skąd tu wziąć kolorowe i fantazyjne ubrania skoro do najbliższej galerii handlowej jeszcze prawie dwa tysiące lat? Jak to skąd? Zrobić samemu!

29 maja - 31 grudnia 2021, godz. 11:00, 12:30, 14:00

bilety 29 zł
ulgowy 12 - 19 zł
Podczas drugiego Weekendu Rzemieślniczego w Faktorii Handlowej dowiecie się wszystkiego na temat gockiego ubioru - co było w modzie, jak się ta moda zmieniała i skąd o tym wiemy. Będziecie mogli na własne oczy zobaczyć nie tylko cały proces barwierski, ale także jego (często zaskakujące!) efekty oraz dotknąć i nauczyć się czegoś nowego o naturalnych barwnikach, które wykorzystywać możemy do dziś. Barwnikach, po które nie trzeba wcale wybierać się do sklepu, a raczej na pobliską łąkę.

Do tego nasze zdolne rekonstruktorki zaprezentują jak niegdyś tkano barwne krajki, zarówno za pomocą bardka, jak i tabliczek tkackich, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił przy tym niełatwym zadaniu.

Wszystkim którzy zapragną mieć ręcznie utkaną krajkę na własność przypominamy o ofercie naszego sklepiku, w którym znaleźć możecie nie tylko gotowe krajki i bransoletki ale także sprzęt i instrukcje potrzebne do otwarcia swojego własnego, domowego warsztatu tkackiego.

Do zobaczenia!

Informacja o biletach

bilet eventowy – indywidualny:
10zł (z Kartą Mieszkańca Pruszcza Gdańskiego)
15zł (bez Karty)

bilet eventowy – rodzinny (do 4 osób):
30zł (z Kartą Mieszkańca Pruszcza Gdańskiego)
40zł (bez Karty)

Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Festiwal Pociąg do Miasta odbywa się w: