• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Fabryka Pisanek w Centrum Riviera - wystawa

20 grup uczniów z pomorskich szkół podstawowych weźmie udział w kolejnym etapie konkursu "Fabryka Pisanek 2022" i tym samym powalczy o nagrodę wysokości 10 tys. zł! Dzieci będą dekorować wysokie na 2 metry styropianowe pisanki, rozmieszczone w Centrum Riviera. Wielkie ozdabianie jajek odbędzie się od 6 kwietnia, natomiast głosowanie na najpiękniejsze prace rozpocznie się dzień później i potrwa do 10 kwietnia.

20 maja - 1 września 2024, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 28 zł

1 czerwca - 31 grudnia 2024, godz. 10:00 - 21:00

Rumia,
bilety 35 zł
Najpiękniejszą pracę wybiorą klienci Centrum Riviera. Nagroda za najlepszą pisankę to karta podarunkowa warta 10 tys. zł! 

W pierwszym etapie konkursu "Fabryka Pisanek 2022" nauczyciele, jako opiekunowie grup zgłaszali projekty pisanek. Na podstawie przesłanych wizualizacji, jury konkursowe wyłoniło grupy, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Jest on trudniejszy, ale też ciekawszy - dzieci będą dekorowały ogromną, dwumetrową pisankę, zatem stoi przed nimi spore wyzwanie.

- Tworzenie kolorowych pisanek to zwyczaj wielkanocny, który warto kultywować i przekazywać najmłodszym pokoleniom. Dzięki konkursowi uczniowie pomorskich szkół nie tylko rozwijają swoje artystyczne zdolności, ale także pielęgnują tradycję - mówi Paweł Brach,  dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Riviera. - Każda grupa uczniów biorąca udział w drugim etapie otrzyma od Centrum Riviera dofinansowanie w wysokości 500 zł na artykuły plastyczne, do wykorzystania podczas konkursu. Ponadto laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody - dodaje Paweł Brach.

Znamy finalistów!
Ozdabianie pisanek odbędzie się w dniach 6 kwietnia w godzinach 10:00 - 21:00 na terenie Centrum Riviera. Potem nastąpi głosowanie. Klienci Riviery po obejrzeniu prac będą mogli zagłosować na najpiękniejszą pisankę w dniach 7-9 kwietnia w godzinach 12:00 - 20:00 oraz 10 kwietnia do godz. 12:00.

- Z pewnością każdy będzie miał swoją ulubioną pisankę, na którą będzie chciał oddać głos. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy oraz do okazania wsparcia uczniom i docenienia ich wysiłku. Jak to zrobić? Wystarczy odszukać hostessy z wizytówkami do głosowania i na wizytówce napisać numer swojej ulubionej pracy. Każda pisanka zostanie wyeksponowana w specjalnej strefie, opatrzona dedykowanym numerem i zaopatrzona w urnę na zbieranie głosów publiczności, o tym samym numerze. Liczenie głosów odbędzie się 10 kwietnia, a dzień później ogłosimy wyniki - mówi Paweł Brach z Centrum Riviera.

Wśród dwudziestu szkół, które przygotują swoją pisankę na terenie Centrum Riviera znajdują się:
1. Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdyni
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni
4. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni
5. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Obrońców Helu w Gdyni
6. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Gdyni
7. Szkoła Podstawowa nr 31 im. Synów Pułku w Gdyni
8. Szkoła Podstawowa nr 33 im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni
9. Szkoła Podstawowa nr 40 im. kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta w Gdyni
10. Szkoła Podstawowa nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
11. Morska Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Doby w Gdańsku
12. Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Sopocka Szkoła Montessori
13. Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie
14. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi
15. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Rumi
16. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim
17. Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance
18. Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie
19. Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku
20. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu


Głosowanie, Wielki Finał i nagrody
Wyniki konkursu "Fabryka Pisanek 2022" jury ogłosi 11 kwietnia o godzinie 10:00, natomiast Wielki Finał i wręczenie nagród odbędzie się 13 kwietnia. Nagrody zostaną przyznane 3 grupom uczniów: za pierwsze miejsce karta podarunkowa o wartości 10 tysięcy zł, a za drugie i trzecie miejsce karty podarunkowe o wartości kolejno 4 i 3 tysiące zł. Przewidziano również nagrodę jury, nagrodę dla ulubieńca internautów oraz wiele innych niespodzianek.

Prace będą eksponowane w Centrum Riviera do 24 kwietnia, a następnie zostaną przetransportowane do szkół. 

Dzięki konkursowi "Fabryka Pisanek 2022" w Centrum Riviera będzie wyczuwalna atmosfera zbliżających się świąt wielkanocnych. Ogromne dekoracje z pewnością umilą przedświąteczne zakupy, a uczniowie pomorskich podstawówek będą mogli wykazać się swoimi talentami plastycznymi i wygrać wartościowe nagrody.

Opinie

Sprawdź się

Słynne ilustracje "Porysunki" tworzy: