stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fabryka Batycki: Fun Lovin Criminals (17 opinii)

FABRYKA BATYCKI to kolejna odsłona cyklicznego, unikatowego w skali Trójmiasta projektu łączącego sztukę ze spotkaniem biznesowym w industrialnej przestrzeni Fabryki firmy Batycki w Gdańsku. Nietypowa i bardzo atrakcyjna przestrzeń inspiruje do ułatwienia niestandardowego spotkania różnych środowisk, do łączenia sztuk - m.in. muzyki, multimediów, tańca i teatru oraz przede wszystkim do wyśmienitej zabawy w fantastycznej atmosferze, gwarantowanej przez duże zróżnicowanie programu artystycznego.

Zapraszamy na kwietniową odsłonę FABRYKI BATYCKI czyli szaloną Majówkę - MAY DAY z udziałem międzynarodowej gwiazdy muzycznej FUN LOVIN' CRIMINALS, która wystąpi w Gdańsku na jedynym koncercie w Polsce, promując po długiej przerwie utwory ze swojego nowego krążka "Classic Fantastic" (2010).

W programie również występy dj-skie: GLENN LOOPEZ, TENESSEE + vocal JACKOB A & sax BANAN, performance KRZYSZTOF "LEON" DZIEMASZKIEWICZ, multimedia art - KINETOFON.

W cenie wstępu proponujemy FOOD & WINE - nieograniczony dostęp do wyśmienitego jedzenia przygotowanego przez znane i cenione restauracje TRAFIK Jedzenie&Przyjaciele z Gdyni [kuchnia fusion] oraz Avocado z Sopotu [kuchnia fusion&sushi]. Bogactwo smaków, barw i różnorodność wykwintnych dań wzmocni wolny dostęp do białego i czerwonego wina.

Spotkanie ma charakter zamknięty - wstęp na zaproszenia w cenie 150 PLN od osoby.

FOOD & WINE | LIVE MUSIC | VISUAL & MULTIMEDIA ART |
PERFORMANCE | LIVE COOKING

FUN LOVIN' CRIMINALS Live!
DJ's: GLENN LOOPEZ | TENESSEE + JACKOB A & BANAN
KRZYSZTOF "LEON" DZIEMASZKIEWICZ
VJ KINETOFON


Już teraz zapraszamy na kolejną odsłonę Fabryki Batycki: 10-11 czerwca FB FASHION & DESIGN DAYS.

Relacja z trzeciej edycji imprezy Fabryka Batycki.Info o artystach:

FUN LOVIN' CRIMINALS
Fun Lovin' Criminals często skrótowo nazywani FLC to nowojorska grupa muzyczna grająca alternatywny rap oraz alternatywnego rocka. Styl muzyczny zespołu jest eklektyczny - składają się nań takie gatunki, jak hip-hop, rock, blues i jazz. Grupa jest znana prawdopodobnie przede wszystkim z ich ogólnoświatowego hitu "Scooby Snacks", który rozbrzmiewał swojego czasu we wszystkich domach.

Wszystko zaczęło się w roku 1993 w Rave club Limelight. Wtedy to spotkały się trzy "podpory" przyszłego Fun Lovin' Criminals, które miało zostać za dwa lata bardzo znanym zespołem na całym świecie. Huey pracował w barze, Fast był kasjerem, a Steve zajmował się public relations. Zamieszkali razem w Chelsea. Przyszłe gwiazdy zaczęły przygrywać w domu na perkusji i keyboardzie, tworząc swój własny styl techno, o którym teraz wstydzą się nawet mówić. Na szczęście Huey zaczął im akompaniować na gitarze, grając coś podobnego do bluesa. Grali swój "kryminalny hip hop", oglądając stare policyjne filmy z wyłączoną fonią. Po dwóch latach zdecydowali, że chcą pokazać to co robią, większej grupie ludzi. Pierwszy koncert trwał 10 minut. Jednak niecały miesiąc później panowie siedzieli już w studiu z podpisanym z EMI kontraktem w kieszeni. Bo jedną z dziesięciu osób, które obejrzały ich pierwszy występ, był dyrektor EMI...

Pierwsza płyta Fun Lovin' Criminals - "Come Find Yourself" - ukazała się 20.05.1996 roku i od razu zapewniła zespołowi wysoką pozycję, szczególnie poza USA.

Oczekiwania wobec kolejnej płyty - "100% Colombian" - były po tak dobrym początku ogromne. Na krążku znalazły się m.in.: singiel "Love Unlimited" (czyli Barry White), "Big Night Out" i "Korean Bodega".

Kolejnym albumem była płyta "Mimosa" - w pełni ukazująca fascynację latami 30-tymi, którą widać było już na poprzednim krążku. Ostre rockowe gitary zastąpione zostały bujającymi, swingowymi rytmami; hip-hopowo wykrzykiwane refreny ustąpiły miejsca spokojnie nuconym, wręcz mruczanym wersom; rock'n'rollową energię zastąpił niespotykany klimat - klimat gangsterskiego półświatka Nowego Jorku sprzed 70-u lat. "Mimosa" utrzymana jest w tej właśnie stylistyce i składa się w większości z kawałków ze stron B dotychczas wydanych singli oraz trzech nowych utworów.

Ostatnim albumem wypuszczonym w roku 2002 w ramach EMI była kompilacja typu "the best of" zatytułowana "Bag Of Hits". Została ona wypuszczona zarówno w wersji jedno-, jak i dwupłytowej (druga płyta zawierała remiksy piosenek FLC w wykonaniu innych artystów). EMI opublikowała ten album wbrew woli zespołu, który nie był zadowolony z dwupłytowej wersji albumu, jednak pomimo niezadowolenia FLC album ten trafił na wysokie miejsca list przebojów.

Po zerwaniu kontraktu z EMI muzycy przeszli do wytwórni Sanctuary Records z Wielkiej Brytanii, gdzie wypuścili swój czwarty studyjny, a w sumie szósty album, "Welcome To Poppy's". Mimo tego, że otrzymał on solidne, choć nie wspaniałe, recenzje krytyków muzycznych nie powtórzył on komercyjnego sukcesu poprzednich albumów.

Wydawnictwo EMI wydało na kolejnych dwóch albumach dotychczas niepublikowane utwory zespołu, ale sam zespół nie wydał niczego nowego aż do roku 2005, kiedy to nagrali oni "Livin' In The City", wciąż pod szyldem Sanctuary Records. Podobnie, jak ich debiutancki album i ten był swego rodzaju odą do Nowego Jorku; w tytułowym utworze powtarzane są słowa: "I love livin' in the city, give it up for New York City!"

W 2010 roku ukazał się najnowszy album FLC - "Classic Fantastic". Podczas 4, specjalnej majówkowej edycji Fabryki Batycki muzycy będą promowali utwory z nowego krążka, ale z pewnością nie zabraknie sprawdzonych hitów i chwytliwych melodii, dzięki którym zasłynęli. Gdański koncert FLC to jedyny występ w Polsce tych uroczych muzycznych wariatów.

GLENN LOOPEZ [The Loop Lab // Bergen-Norway]

Glenn Loopez to bardzo zajęta osoba - Dj, inżynier dźwięku oraz producent animacji 3D. Pracuje w jednym z najlepszych studiów animacji - Bug oraz odpowiada za dźwięk w jednym z największych, norweskich stadionów - SK Brann-Bergen. Jego kariera jako profesjonalnego muzyka trwa już 15 lat. Na koncie ma współpracę z najlepiej sprzedającym się artystą wszech czasów w Norwegii, ale także liczne kolaboracje z słynnymi Dj-ami na całym świecie. Przez osiem lat był rezydentem najważniejszego klubu w Bergen - Metro, a także grywał w legendarnym Blue Velvet, jak również podczas niezliczonej liczby eventów i festiwali. Jako Dj nadal się rozwija i z wielką przyjemnością zobaczył swoją płytę w sekcji rekomendowanych albumów przez sklep HMV na Oxford Street w Londynie, co stanowi szczególne wyróżnienie oraz obejrzał swoje komercyjne, animowane produkcje w ogólnokrajowej telewizji i w kinach w całej Norwegii.

TENESSEE [Rich&Famous]

Jest jednym z czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny house'owej. Na rynku muzycznym obecny jest od początku tworzenia się polskiej kultury klubowej czyli od połowy lat dziewięćdziesiątych. W tym okresie przez wielu uznawany był za najlepszego dj'a grającego sety typu "warm up". To zaowocowało tym, że zapraszany był do rozgrzewania parkietów przed takimi legendami, jak Nick Warren, Danny Howells, David Guetta, Bob Sinclar czy Roger Sanchez. Przez ostatnie siedem lat współpracował z klubem UTOPIA którego był rezydentem. Jest także współzałożycielem agencji i projektu RICH & FAMOUS, który obecny jest w najbardziej prestiżowych klubach w Polsce i za granicą. Tenessee regularnie gra w takich miejscach jak Utopia, SQ, Soho czy Frantic. Występuje na największych imprezach i festiwalach muzyki klubowej. Grał dla Ministry Of Sound, Smirnoff Experience, Gatecrasher Global Soundsystem czy MTV Europe. Od dwóch lat występuje na polskiej edycji Coke Live Festival oraz Heineken Open'er Festival w Gdyni. W 2007 rouku do studia zaprosiła go KAYAH, czego efektem jest dwupłytowy album MUSIC 4 BOYS & GAYS. Płyta została wydana w Maju 07' nakładem prestiżowej wytwórni Kayax. Od 2007 roku Tenessee współtworzy 40 Stopni Projekt , który jest nowym przedsięwzięciem muzyczno - dj'skim, w który zaangażowany jest wspólnie z dj'em Ricardo, Marią Sadowską (vocal) i saxofonistą Danielem "Bananem" Polkowskim. Jego niebanalny gust i technikę grania doceniają najlepsze kluby w Polsce i za granicą. Tenessee występował w Paryżu, Madrycie, Londynie i Dubaju. Grał także w Berlinie, Wilnie, Pradze, norweskim Bergen i hiszpańskiej Granadzie. Często bierze udział w projektach związanych z modą. Jest doceniany jako autor muzyki do pokazów najlepszych polskich projektantów. Tworzył muzykę do pokazów polskich kreatorów Paprocki & Brzozowski oraz dla Vistuli.

JACKOB A
www.myspace.com/mcjacoba


Jacob A - wokalista, twórca tekstów współpracujący z najlepszymi artystami muzyki house. Swoim nieprzeciętnym głosem oraz umiejętnością czucia muzyki wprowadza słuchaczy w wyjątkowy klimat, przez co każde wydarzenie muzyczne z jego udziałem staje się niezapomnianym przeżyciem. Uczestnik wielu eventów, w tym Sunrise Festival, Global Gathering, Godskitchen, Tunnel Electrocity czy Enhouse. MC Jacob A to regularna wizytówka Piotra Niwalda (Neevald). W 2010 roku wspólnie gościli w Ibiza Global Radio oraz Ibiza Sonica, a także występowali w kilku klubach Białej Wyspy, między innymi w Bora Bora Beach Bar czy też KM5 wspólnie z rezydentem klubu Pacha - Grahamem Saharą. Oprócz wspólnych występów łączy ich produkcja NeeVald & Manteeno - New Day. Dużą popularnością cieszy się również utwór "This Is How We Do It" oraz najnowszy "Around" nagrany z duetem Loui & Ścibi, z którym Jacob A bardzo często współpracuje, wydany nakładem wytwórni Diamondhouse Records z Monachium...

Początek 2011 roku to występy w Dublinie, Monachium, nawiązanie kilku nowych kontaktów, między innymi z przedstawicielami warszawskiej sceny klubowej Ricardo & Glasse, a także praca nad nowymi produkcjami we współpracy z Groove Cocktail, duetem Loui & Scibi czy też Neevald'em, a także z kilkoma zagranicznymi artystami.

BANAN

Daniel Polkowski aka Banan to saksofonista od 12 lat czynnie działający na polskiej scenie klubowej. Jest członkiem zespołów Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free, kolektywu instrumentalno-dzidzejskiego 40 stopni projekt z Marią Sadowską. Współpracuje z wieloma polskimi didżejami (Tenessee, Ricardo, Nobis, Glasse, Easy, Chriss Jaxx), a także występował wspólnie z takimi przedstawicielami sceny klubowej jak  Lisa Millet, Tara McDonald, Soulcentral, Yass, Mark Knight, Grand Nelson, Martijn Ten Velden, Aaron Ross, WAWA, Soultunes and many more...

KRZYSZTOF "LEON" DZIEMASZKIEWICZ
www.myspace.com/leondziemaszkiewicz


Aktor, performer, choreograf. W latach 1987-1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji w Sopocie. W pracy scenicznej istotna jest dla niego swobodna możliwość wyrażenia siebie. Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz w swojej pracy łączy przeciwieństwa, stawia pytania o granice między zwierzęcością i człowieczeństwem, boskością. Jego teatr może wydarzyć się wszędzie. Jest jednym z najodważniejszych performerów w tej szerokości granicznej. Łączy taniec, performance, rytuał, drag i kabaret. Od 1995 roku prowadzi swój niezależny autorski Teatr Patrz Mi Na Usta. Kreuje również solowe projekty - performance, szeroko komentowane w kraju i na świecie.

W ramach zaproszenia oferujemy:
- wstęp na unikatowe wydarzenie
- koncert międzynarodowej gwiazdy
- wielogodzinny, ciekawy program artystyczny
- nieograniczony dostęp do wyśmienitego jedzenia - sushi & kuchnia fusion
- open wine bar - wolny dostęp do wina [do godz. 24.00]

Zaproszenia do nabycia w:
Restauracji TRAFIK w Gdyni, Skwer Kościuszki 10, w Restauracji Avocado w Sopocie, Plac Zdrojowy 1 (Dom Zdrojowy) oraz w Fabryce Batycki w Gdańsku, ul. Kamienna Grobla 28/29

oraz w sprzedaży internetowej - wpłata na konto:
MA S.C. | ul. Skwer Kościuszki 10 | 81-370 Gdynia 
92 1050 1764 1000 0023 1623 6567
tytuł przelewu: Fabryka Batycki
Zakupione bilety będą do odebrania przy wejściu na imprezę na podstawie zaksięgowanej wpłaty.

Przeczytaj także

Opinie (17) 7 zablokowanych

 • Koncert FLC (1)

  Gdy się dowiedziałem o koncercie, byłem podekscytowany. Wrażenie opadło, gdy zobaczyłem fotki i filmy z poprzednich "imprez" w Batyckim. Impreza wydaje się być snobistyczna. Ale taki zespół jak Fun Lovin Criminals gra w Polsce baaardzo rzadko. Czy ktoś wybiera się na koncert? Wpisujcie się !! Pozdrawiam wszystkich fanów :)

  • 9 2

  • ja

   Wybieram się i wiem , że będzie to magiczny koncert zwłaszcza , że widziałem Ich na żywca parę razy , lecz cena trochę zaporowa :(

   Qba

   • 3 0

 • :( (2)

  Poszłabym , ale ta cena mnie odstrasza. W tej cenie mogę pójść do teatru ,kina i na jakiś koncert...

  • 7 2

  • :) (1)

   gdybyś zechciała przeczytać, co będzie się działo na tej imprezie, to zauważyłabyś, że w tej cenie masz kolację z winem, teatr, kino oraz koncert!!!!

   • 4 0

   • ten ploretariat-kuchen z Trafika to lepiej iść do Mc Syfa !

    i tanie wino z Lidla od Batyckich!

    • 0 1

 • korupcyjne

  torebki zenada

  • 3 1

 • 150 zł buhahaha!!! w Unique za free!

  Pazerność Batyckich nie zna granic!

  • 7 3

 • Cudownie!

  Impreza będzie na pewno w niepowtarzalnej atmosferze! super program artystyczny z wisienką na torcie w postaci Fun Lovin' Criminals! czysta rozkosz w sobotni wieczór. A poza tym wyśmienite sushi!

  • 3 3

 • Super

  Idę. Nie przegapię takiej okazji. Warto wydać taką kaskę na ich występ.

  • 2 2

 • Żenada

  chyba sami batyccy wpisują te pozytywne opinie,,,,

  • 1 1

 • lansik

  koncert udany ale ten lans..... miało sie wrazenie ,ze wiekszosc ludzi przyszła przypadkowo albo w poszukiwaniu bogatego sponsora

  • 4 4

 • To Trójmiasto to jest dopiero żenada!

  FLC to super kapela znana na całym świecie!!!
  Super oprawa, nie wysoka cena a żenada to uczestnicy koncertu, żygające dziewczyny, wszędzie porozbijane szkło itd itd....
  Jak tak dalej pójdzie to będziecie chodzić tylko na Arkę i Lechię....
  W tym 3city to tylko trzeba by sprzedawać kebaby z sosem czosnkowym - to tylko lubicie

  • 3 7

 • super impreza!

  a zawistnicy niech sobie plują sobie w brody, że nie mogą iść!!!

  • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ze spektaklem "Brzydkie kaczątko" Teatr Miniatura poleciał za granicę. Na Harmony World Puppet Carnival uznano go za najlepszy zespół teatru lalkowego. W jakim mieście został wystawiony?

 

Najczęściej czytane