stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Extremalne Experymenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT to jedyna w swoim rodzaju szansa, żeby się wyszaleć, wybrudzić, a przy okazji doświadczyć ekstremalnych naukowych wrażeń.

mar 22

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 8-36 zł
Kup bilet
W pierwszy czerwcowy weekend dzieci świętują. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni też ma dla nich prezent - EXTREMALNE EXPERYMENTY to dokładnie taka forma nauki, jaką dzieci (i dorośli również) lubią najbardziej. Będzie wybuchowo, kolorowo i bezkompromisowo!

Na wystawie w kilku miejscach naukowcy-edukatorzy prezentować będą ekstremalne doświadczenia, których nie da się powtórzyć w domu. Dzieci będą mogły uczestniczyć w nich w bezpieczny sposób, ale często nie obejdzie się bez robienia bałaganu i brudzenia się. Na scenie w CN EXPERYMENT prezentowane będą wybuchowe doświadczenia naukowe. Specjaliści już przygotowują się do ujarzmiania kolorowych płomieni, wywoływania eksplozji przy pomocy ciekłego azotu lub wodoru czy zabaw z cieczami, które same zmieniają barwy.

W innym miejscu wystawy, na bałaganiarskich warsztatach otwartych, dzieci będą mogły wziąć sprawy w swoje ręce (pod uważnym okiem edukatorów). Probówki będą wybuchać, a balony będą tylko czekać, aż ktoś zrobi z nimi porządek przy pomocy lasera lub chemikaliów. Nie zapomnijmy o strzelaniu kwasem do celu czy o ulubionych przez wszystkie dzieci slime'ach - tutaj w wersji MEGA!
Te wszystkie przygody dostępne będą w ramach biletu na wystawę.

- Planujemy robić wszystko to, czego na co dzień nie wolno robić w laboratoriach. Choć niektóre z doświadczeń są już znane z EXPERYMENTU, to bez wątpienia nowością będzie ich skala - tłumaczy Zbigniew Czapliński, specjalista działu Wydarzeń i Programów Naukowych Centrum Nauki EXPERYMENT. - Poszczególne substancje potrzebne nam do wybuchów, tworzenia mgły czy produkcji slime'ów przygotowujemy w dziesiątkach kilogramów! - dodaje.

1 i 2 czerwca w ramach EXTREMALNYCH EXPERYMENTÓW w gdyńskim centrum nauki będą odbywać się także warsztaty rodzinne "Ale Experyment!". Dzieci i ich opiekunowie stworzą na nich sztuczną krew, osnują całe pomieszczenie mgłą rodem z horrorów, sprawdzą, jak żarłoczna potrafi być ciecz i wytworzą światło w kolbie. Uczestnictwo w warsztatach rodzinnych jest możliwe za dodatkową opłatą 12 zł od osoby. Uczestnicy warsztatów mogą skorzystać również z promocyjnego biletu na wystawę w cenie 12 zł za osobę, bez względu na wiek.

- EXTREMALNE EXPERYMENTY będą ekstremalne nie tylko z nazwy - zapewnia Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT. - Podczas dwudniowych obchodów Dnia Dziecka w EXPERYMENCIE wszyscy na własne oczy będą mogli zobaczyć najbardziej efektowną naukę, jaką znają z telewizyjnych programów, a nawet - staną się jej częścią. Jestem pewna, że tego dnia w naszym Centrum będzie naprawdę głośno!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    12-20 zł
  • Kontakt
    58 500-49-94
Bilety w cenie 20, 12 do zakupu w kasach oraz na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?