Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Fingers Theatre, Tbilisi
Extravaganza

Po sukcesach kilku scenek w dziecięcym studio artystycznym Mtiebi w Batumi, Beso Kupreishvili postanowił stworzyć Fingers Theatre. Po raz pierwszy spektakl Extravaganza był pokazywany publiczności 7 czerwca 1991 roku. Palce dłoni ubrane były w kostiumy. Tańczyły i poruszały się tak niewiarygodnie, że widzowie byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności aktora. Od tego czasu teatr nosi nazwę Fingers Theatre, mimo iż powstały w nim sztuki również innego gatunku. 6 lutego 2006 roku miało miejsce oficjalne przedstawienie Fingers Theatre w Tbilisi. Od 2007 roku Fingers Theatre działa w Marjanishvili State Drama Theatre.

Jest to spektakl oparty na tańcach narodowych różnych narodów. Każda etiuda trwa od 2 do 4 minut. W tym krótkim czasie widzowie mają szansę poczuć tradycje tych ludzi. W czasie przedstawienia używane są kamery, co sprawia, że widzowie mają możliwość obserwowania aktorów podczas przygotowań. Spektakl jest spektaklem niewerbalnym i jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku i każdej narodowości.

Ile zabawy można stworzyć wykorzystując jedynie palce dłoni i projektanta kostiumów obdarzonego bujną wyobraźnią? Odpowiedź brzmi: całkiem sporo. Jeżeli myślisz, że jest to dość dziwne lub niepokojące stwierdzenie, to oznacza, że prawdopodobnie nie wiedziałeś jeszcze przedstawień uroczego Fingers Theater.

Reżyser: Beso Kupreishvili
Choreografia: Gia Marghania
Projektant: Vakhtang Koridze
Aranżacje muzyczne: Zurab Gagloshvili

Obsada:
Teona Magalashvili, Elene Pirtskhalava, Zaal Kakabadze, Mariam Avalishvili

Recenzja Trojmiasto.pl

Blaski i cienie Tygodnia Gruzińskiego. Podsumowanie Blaski i cienie Tygodnia Gruzińskiego. Podsumowanie

Blaski i cienie Tygodnia Gruzińskiego. Podsumowanie (16 opinii)

Tydzień z kulturą Gruzji był najtrudniejszym sprawdzianem dla organizatorów projektu "Teatry...

17 października 2015

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery