stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Extradition Quintet

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy na koncert trójmiejskiego zespołu uważanego za jeden z najlepszych młodych zespołów jazzowych na polskiej scenie.

Skład zespołu:
Marcin Janek - saksofon tenor, alt, sopran
Piotrek Szlempo - trąbka, flugelhorn
Dominik Kisiel - fortepian, organy hammonda
Paweł Urowski - kontrabas
Maksymilian Kreft - perkusja

jazz - koncerty w Trójmieście


Zespół Extradition Quintet to zespół złożony z przedstawicieli młodej generacji trójmiejskiego i wrocławskiego jazzu, dlatego też łączy w sobie cechy tych dwóch prężnych ośrodków jazzowych na mapie Polski. Został założony w 2017 roku przez Marcina Janka i Piotra Szlempo - wcześniej zagrał wiele koncertów pod nazwą Marcin Janek Quintet. Grupa ukształtowała swój repertuar opierając się na kompozycjach saksofonisty, czasami sięgając także po kompozycje W. Shortera, M. Davisa czy J. Coltrane'a.

Główne cechy muzyki tego zespołu to nastrojowość, duża energia i wyrazista melodyczność kompozycji, nie stroniąca przy tym od awangardowych środków ekspresji. Zespół czerpie swoje inspiracje od najlepszych zespołów bebopowych, hardbopowych, a także z muzyki czasami nie związanej z głównym idiomem jazzu, tzn. z muzyki popularnej, jak i klasycznej.

Extradition Quintet jest laureatem ogólnopolskich konkursów jazzowych, takich jak Jazz nad Odrą 2018 czy Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych. Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania płyty.

"Jeden z najlepszych młodych zespołów jazzowych od czasów kwartetu Maciej Sikały. Normalny jazz bez wydziwiania" - taką opinię wyraził Jan Ptaszyn Wróblewski po koncercie Extradition Quintet na Sopot Molo Jazz Festiwal 2018.

Bilety

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym w Polsce przeglądem spektakli musicalowych w Polsce jest...?