• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Experience

Mgła przyszła na kocich łapach. Zmiana od atomów do bitów jest nieodwracalna i nie do zatrzymania.
Nicholas Negroponte, Cyfrowe życie. Jak się odnaleźć w świecie komputerów?

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Czysta, surowa przestrzeń, z echem odbijającym się od ścian. Miejsce za każdym razem przygotowywane na zaistnienie w nim nowej narracji. Przestrzeń wystawiona na działanie technologii estetyki. Twórca podejmując próbę przełożenia myśli, dokonuje wyboru formy, z jakiej skorzysta, co niesie za sobą określone znaczenia.
Medium daje możliwość patrzenia w sposób abstrakcyjny, może też stać się swoistym przedłużeniem człowieka w przestrzeni i czasie, który w dobie ery cyfrowej postrzegamy w sposób materialny.

Uczymy się przez działanie, doświadczenie zdobywamy poprzez obserwację, a przeżycia, jak twierdził Oskar Wilde, to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom.

Experience to próba przetransformowania "wrażeniowości" w obiekt. Punkt wyjścia stanowią nowe media, nieustannie poszerzające obszary definicji tożsamości człowieka. Poszukiwania oparte na emocjach i intuicji poszukiwacza posiadają istotny walor; ich "sekretność" zestawiona z możliwościami, jakie daje technologia i naukowe strategie poznania, zyskuje szczególne znaczenie, stając się przestrzenią mediacji i negocjacji.
Wystawa jest pretekstem do stworzenia przestrzeni eksperymentu, w której dochodzi do próby zespolenia dwóch rzeczywistości: cyfrowej i "zmysłowej", związanej z silną potrzebą odczuwania emocji, bezpośredniego kontaktu z rzeczywistością. Na styku tych dwóch płaszczyzn rodzi się doświadczenie. Poziom jego postrzegania zależny jest wyłącznie od jednostkowej percepcji.

Mgła przyszła na kocich łapach, zwiewnie, subtelnie zawieszając się w przestrzeni, wyczekując otwarcia drzwi.

Ewa Bolt (ur. 1992)
Artystka wizualna pracująca nad interaktywnymi instalacjami, dźwiękiem, filmem. Mieszka pomiędzy Gdańskiem, a Londynem. Studiuje  na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Mateusz Kozłowski ( ur. 1993)
Artysta wizualny oraz twórca filmów animowanych, student wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w 2016 roku obronił z wyróżnieniem dyplom licencjacki zrealizowany w pracowni dr hab. Leszka Krutulskiego w dziedzinie fotografii oraz aneks w pracowni dr Roberta Turło w dziedzinie filmu animowanego, tworzy prace na granicy sztuki współczesnej, grafiki komputerowej oraz filmu animowanego, jego animacje były prezentowane w Polsce i zagranicą, brał także udział w wielu wystawach zbiorowych na terenie trójmiasta, aktualnie pracuje nad swoim profesjonalnym debiutem filmowym

Izabela Rakowska (ur. 1993)
Artystka wizualna tworzy instalacje, rzeźby 3D, obrazy ruchome i nieruchome. Podejmuje wątki warstwowości historii i terenu w sposób dokumentalny, mockumentalny lub sugestywny. Studiuje na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (obecnie semestr w Kunstuniversitat Linz, Austria).

Alicja Szelczyńska (ur. 1992)
Artystka wizualna interesująca się łączeniem multimediów z charakteryzacją, szyciem ręcznym i maszynowym,  ilustracją, malarstwem ściennym oraz z scenografią.W 2015 obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brała udział w wystawach zbiorowych, prowadziła warsztaty min. w 15. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, występuję scenicznie na festiwalach popkulturowych w Polsce, a także współorganizowała wystawy w Muzeum im. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Studiuje  na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Partnerem wystawy jest Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna 27/29
Wernisaż: 27.10.2017, piątek godz. 19.00
Wystawa: 27.10 - 26.11.2017
Artyści: Studenci Intermediów ASP w Gdańsku Pracownia dr Jarosława Czarneckiego:
Ewa Bolt, Mateusz Kozłowski, Izabela Rakowska, Alicja Szelczyńska
Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak

Opinie

Sprawdź się

Skąd się wzięły pierwsze szklane bombki?