Wydarzenie

stat

Exotic Taste of Europe - wystawa zdjęć

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
13 - 16 października 2017
miejsce:

Przystań Gdańska  mapa

adres:
Gdańsk, Wartka 5
bilety:
wstęp wolny

Uwielbiamy banany: statystyczny Polak zjada 7 kg bananów rocznie! Jednak niewielu konsumentów wie, że plantacje bananów znajdują się na wyspach należących do zamorskich regionów Unii Europejskiej. Co więcej uprawia się je zgodnie ze wszystkimi unijnymi standardami oraz z poszanowaniem dla środowiska i społeczeństwa.Trzy organizacje reprezentujące europejskich producentów bananów - UGPBAN (Gwadelupa i Martynika - Francja), GESBA (Madera - Portugalia) i ASPROCAN (Wyspy Kanaryjskie - Hiszpania) - realizują kampanię informacyjną skierowaną do europejskich konsumentów. Celem kampanii jest przybliżenie zalet produktów pochodzących z ultraperyferyjnych regionów Europy (RUP) oraz zwiększenie świadomości europejskiego znaku jakości dla produktów pochodzących z tych obszarów. Kampania jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach polityki promowania produktów rolnych.

Le Marite w dniach 13-17.10 będzie cumował w Gdańsku i na jego pokładzie dostępna będzie wystawa fotograficzna promująca wspomniane produkty ( wystawa dostępna dla wszystkich do 16.10. wstęp wolny) . Statek odbywa 18 rejsów pomiędzy rokiem 2017 a 2020, do tej pory zawitał z kampanią do Hiszpanii, Portugalii, Francji, Belgii i właśnie płynie do Polski. Każde przybycie fetowane jest spotkaniem z mediami i władzami danego miasta oraz spotkaniem z dziećmi oraz lekcją na statku.


Ważnym punktem tej kampanii jest wystawa fotograficzna "Exotic Taste of Europe", prezentująca różne produkty pochodzące z upraw na Gwadelupie, Martynice, Maderze i Wyspach Kanaryjskich. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy: Wejdź na pokład historycznego trójmasztowca "Le Marité", który zacumował w Gdańsku i dowiedz się o praktykach rolniczych regionów ultraperyferyjnych Europy.

Wydarzenie odbędzie się 13 października o godz. 11.00 na statku "Le Marité" w porcie w Gdańsku przy ul. Wartkiej (za kładką na Ołowiance).

Przeczytaj także

  • Prawie stuletni żaglowiec przypłynął do Gdańska
    12 października 2017 (39 opinii)

    Mający prawie sto lat trójmasztowiec "Le Marité" zawinął do Gdańska. Statek cumujący przy nabrzeżu przy ul. Wartkiej będzie można zwiedzać od piątku do wtorku włącznie.

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij