• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ewa Pobłocka - spotkanie autorskie

Forte-piano z Ewą Pobłocką spotkanie autorskie ze słynną pianistką. Forte-piano wydawnictwa słowo/obraz terytoria to fascynująca opowieść o życiu jednej z najbardziej znanych Polek w świecie muzyki klasycznej. Autobiografia odkrywa nieznane dotąd oblicze pianistki, a premierowe spotkanie pozwala na jej bliższe poznanie. To także sposobność do wspomnień, rozmów na różnorakie tematy i zadawania pytań naszej gościni.

Rozmowę poprowadzi Wojsław Brydak w sobotę, 11 września, o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Oliwskiego Ratusza Kultury i potrwa ok. 60 min. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe 30 minut na rozmowę i autografy. Książka Ewy Pobłockiej została opublikowana przez wydawnictwo słowo/obraz terytoria, ale będzie dostępna do zakupu na stoisku zaprzyjaźnionego wydawnictwa - Części Proste.

O książce:
Eseje wybitnej pianistki odsłaniają nie tylko charakter jej relacji z wielkimi artystami poczynając od matki (słynnej śpiewaczki) przez Witolda Lutosławskiego i Dang Thai Sona po Jerzego Maksymiuka lecz także osobiste opinie i poglądy oraz nierzadko bardzo zabawne anegdoty. Czytelnik wyrusza z autorką w podróż z rodzinnego domu w gdańskiej Oliwie do sal koncertowych w odległych krajach Azji i obu Ameryk.
Ci, którzy czekają na dramatyczne opisy przekraczania własnych granic i dążenia do perfekcji za wszelką cenę, będą rozczarowani. Forte-piano to ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść kobiety, która czerpie z życia pełnymi garściami. Pobłocka stawia pytania, dzieli się rozważaniami i wspomnieniami. Empatyczny czytelnik z łatwością przejmie optykę autorki i dołączy do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki klasycznej, by zanurzyć się w świecie pełnym zachwytów.

Ewa Pobłocka laureatka 10. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980), uhonorowana również nagrodą Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków; zdobyła także laury międzynarodowych konkursów pianistycznych w Vercelli (1977) i Bordeaux (1979). Koncertowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także w obu Amerykach, w Chinach, Indonezji, Wietnamie, Republice Południowej Afryki, Singapurze, Korei, Japonii i Australii. Jako solistka występowała m.in. z London Symphony Orchestra, English Chamber Orchestra, Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino, Bayerischer Rundfunkorchester, Tonkünstler-Orchester Niederösterreich, New Japan Philharmonic, Polską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Oprócz występów solowych i symfonicznych, chętnie uprawia kameralistykę, zwłaszcza wokalną, z upodobaniem towarzysząc wybitnym śpiewakom. W wielokrotnie docenianym przez krytyków dorobku fonograficznym ma ponad 50 płyt, obejmujących repertuar solowy, kameralny oraz koncertowy od baroku do współczesności. Jest cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Często zasiada w jury krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych, m.in. w Hamamatsu, Tel Awiwie, Pretorii, Ettlingen, Calgary, Sendai, Pekinie i Warszawie.

W październiku 2021 r. zasiądzie w jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sięga również po pióro. Publikowała m.in. w Zeszytach Literackich, Kwartalniku Artystycznym Wyspa i Kwartalniku Literackim Bliza. Od 2020 r. prowadzi w Programie Drugim Polskiego Radia autorską audycję Zacznij od Bacha.

Fotografię Ewy Pobłockiej wykorzystaną w grafice promocyjnej wykonała Teresa Grotowska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane