• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ewa Minge opowiedziała o swojej kontrowersyjnej książce

Alicja Olkowska
2 października 2022, godz. 06:00 
Wieczór autorski Ewy Minge połączono z prezentacją jej obrazów. Wieczór autorski Ewy Minge połączono z prezentacją jej obrazów.

W roli pisarki Ewa Minge jeszcze nie gościła w Trójmieście. W sobotni wieczór projektantka mody spotkała się z fanami, by opowiedzieć o swoim powieściopisarskim debiucie "Gra w ludzi". Wieczór autorski odbył się w nowej kameralnej przestrzeniMapka BanGlob Marina ToTuart, mieszczącej się na terenie gdyńskiej mariny.Wystawy i inspirujące spotkania w Trójmieście


Do tej pory Ewa Minge przyjeżdżała do Trójmiasta m.in. na oficjalne otwarcia swoich butików czy pokazy kolekcji ubrań, ale pierwszy raz odbył się tu jej wieczór autorski połączony z prezentacją prac malarskich. W niedawno otwartej przestrzeni z widokiem na nową gdyńską marinę, zebrali się miłośnicy twórczości projektantki. Każdy z nich na wejściu otrzymał upominek: egzemplarz wspomnianej książki.

Tak naprawdę "Gra w ludzi" jest drugą książką Ewy Minge - pierwszą była autobiografia "Życie to bajka", za to ta najnowsza jest jej powieściopisarskim debiutem. Sensacyjny kryminał opowiada historię, która, jak zapewniała artystka podczas sobotniego spotkania, wydarzyła się naprawdę i pokazuje realia, jakie rządzą show-biznesem oraz światem wpływowych bogaczy.

- Mieszkając lata temu we Włoszech spotkałam kobietę, młodą dziewczynę, która wpadła w sidła mafii handlującej ludźmi. Wtedy moja bohaterka, Anna, nie wiedziała jeszcze, że jej partner, jej ukochany mężczyzna, ojciec jej dziecka, jest poważnym przestępcą. Był wtedy bardzo znanym i zamożnym mecenasem. Wywiózł Annę do Włoch, do swojego rodzinnego domu, jednocześnie szykując ją do sprzedaży - opowiadała Ewa Minge. - Kiedy poznałam Annę, to od razu wiedziałam, że trzeba ją ratować. Została uwięziona: zabrano jej dokumenty, pieniądze, ale też godność.
  • Wieczór autorski Ewy Minge.
  • Spotkanie przyciągnęło kilkudziesięciu miłośników twórczości i działalności projektantki.
  • Na koniec Ewa Minge chętnie podpisywała "Grę w ludzi".
O książce szybko zrobiło się głośno w polskich mediach, gdyż uznano, że Minge piętnuje w niej celebrytów. Projektantka wyjaśniła, że nie zgadza się z tymi zarzutami, że nie lubi piętnować kogokolwiek, ale to nie znaczy, że w "Grze w ludzi" nie pokazuje mechanizmów, które rządzą dzisiejszym światem i tego, jak znani obecnie ludzie zdobyli popularność i pomnożyli swoje majątki - a to może się wielu osobom nie podobać.

- Tytuł książki wprost się odnosi do świata niebywale bogatych ludzi, którzy grają w pewną grę. Ustalają między sobą, że ten i ten pan zdobędzie względy wybranej pięknej kobiety. Niektórzy zawodnicy wiedzą o tym zakładzie, inni nie. Stawia się na nich pieniądze jak na konia wyścigowego. Cały "myk" polegam na tym, by nie dać się zdobyć. Tak naprawdę wygrywa ta kobieta, która będzie nieprzejednana. I choć te piękne kobiety mają swoich zamożnych "opiekunów", to nie wiedzą, że biorą udział w grze, że ktoś je w niej "wystawia". Potem jest następny etap gry i następny, a finał jest na arenie międzynarodowej. Z różnych państw zjeżdżają się gracze i czytając moją książkę przekonacie się, jak bardzo jest to zepsute towarzystwo - tłumaczyła autorka.
Minge sporo opowiadała o "Grze w ludzi" i kulisach jej powstania, lecz przy okazji chętnie dzieliła się swoimi przeżyciami, m.in. przypomniała głośną historię znajomości z Silvio Berlusconim, o której długo rozpisywała się włoska prasa.

W 2005 roku doszło w Rzymie do spotkania projektantki i ówczesnego premiera Włoch podczas prestiżowej gali, na której Polka otrzymała ważne wyróżnienie. To wtedy poznała wpływowego polityka, który ponoć całkowicie stracił dla niej głowę i chciał kontynuować znajomość na bardzo zażyłej stopie. Temat szybko podchwyciły włoskie media i w jednej chwili Minge została uznana za nową sympatię Berlusconiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia z artystką. Przy okazji Ewa Minge zapewniła fanów, że zamierza wydać jeszcze dwie kolejne powieści, które mają być kontynuacją "Gry w ludzi".

Wydarzenia

Wieczór autorski Ewy Minge

spotkanie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Wystawa Truso - legenda Bałtyku

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do:

 

Najczęściej czytane