• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Europejska Noc Muzeów: Yach i Przyjaciele

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, GAK Winda organizuje wydarzenie pod tytułem Yach i Przyjaciele. Impreza będzie poświęcona pamięci Yacha Paszkiewicza artysty, reżysera, twórcy słynnych teledysków.

Yach Paszkiewicz przez wiele lat związany był z Gdańskiem oraz z lokalną i krajową sceną muzyczną. Stworzył ponad czterysta teledysków. Współpracował z najsłynniejszymi polskimi zespołami rockowymi, między innymi z Kultem, Elektrycznymi Gitarami, Budką Suflera, Illusion, Golden Life, Varius Manx. Realizował też teledyski dla bardziej niszowych, alternatywnych kapel. Swój charakterystyczny styl wykształcił w latach 90. Dzięki niemu ta dekada była zdecydowanie bardziej barwna i wyjątkowa. Przez wiele lat organizował Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Podczas wydarzenia Yach i Przyjaciele, będziemy gościć trzy osoby, które blisko znały Yacha i z nim współpracowały: Tymona Tymańskiego, Jarka Janiszewskiego i Krystynę Stańko. Goście specjalni opowiedzą o kulisach współpracy z Paszkiewiczem.

Zaprezentowany zostanie także specjalnie przygotowany na tą okazję film z wypowiedziami muzyków opowiadających o znajomości z Yachem i wspominających wspólną pracę na planie teledysków.

Będzie to także okazja do obejrzenia dzieł Yacha i archiwalnych, unikatowych materiałów z kulis kręcenia teledysków, które do tej pory nie były publicznie prezentowane.

Wydarzenie zwieńczy solowy koncert Tymona Tymańskiego.

Autorką zdjęcia reklamującego wydarzenie jest Anna Łukaszewicz.

Kiedy: 18.05.2024, godz. 18:00
Gdzie: GAK Winda, ul. Racławicka 17 (wejście od Klonowicza), Gdańsk
Wstęp: bezpłatny

Dołącz na Facebooku

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Opinie

Sprawdź się

Który film podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Złote Lwy?