• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Etnosensualni: warsztaty muzykoterapii z instrumentem Sonora Sound Tube | Schronienie

Zapraszamy na warsztaty arteterapeutyczne Muzykoterapia z instrumentem Sonora Sound Tube z cyklu Etnosensualni. Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Wydarzenie dostosowane będzie do osób z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami.

Sonora Sound Tube to innowacyjny instrument o działaniu relaksacyjnym przeznaczony do terapii dźwiękiem. To jedyny instrument, do którego można wejść!

Osoba znajdująca się we wnętrzu Sonory odczuwa wibrację na poziomie fizjologicznym jako głęboki i przyjemny masaż. Masaż ten w połączeniu z subtelną muzyką wywołuje wyciszający efekt zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym.

Terapia wibracją Sonory może być skuteczna przy niwelowaniu napięć mięśniowych, poprawie krążenia, łagodzeniu bólu i lęku. Może być też stosowana do modulowania nastroju, rozwoju osobistego i zachowania równowagi psychofizycznej. Sonora w naturalny sposób przywraca harmonię ciała i umysłu.

Program warsztatów:

11.00-12.30
Warsztaty relaksacyjne Oddech-muzyka-ruch

Warsztaty oparte o technikę uważności, łączące ze sobą trzy sfery: umysł, duszę i ciało. Podczas warsztatów skupimy się na uważnym: ruchu, oddechu i słuchaniu muzyki, jako odzwierciedlenie poszczególnych sfer. Uważny ruch pozwoli zwiększyć świadomość ciała oraz jego granic, budując wstęp do uważnego bycia z oddechem. Skupienie na oddechu pozwoli przekierować uwagę do wnętrza i obserwować to, co dzieje się w umyśle, po to, aby zapanować nad jego chaosem i wprowadzić spokój oraz klarowność myśli. Na koniec te dwa obszary zostaną zintegrowane poprzez wprowadzenie w stan głębokiego relaksu przy muzyce Sonory podczas koncertu relaksacyjnego poprzedzonego wizualizacją kierowaną. Odprężenie ciała wraz z odprężeniem umysłu dostarczy uczestnikom okazji do zredukowania zbędnych napięć w ciele, lęku, bólu, poprawy samopoczucia. Taki stan pozytywnie wpływa na równowagę psychofizyczną i daje wyraźny i natychmiastowy efekt. Uczestnicy biorący udział w wieczornym warsztacie mogą kontynuować weekend poprzez pryzmat uważności i przenieść doświadczenie relaksu na dalsze obszary swojego życia.
Zalecany luźny ubiór, własna mata do jogi oraz koc.

13.00-17.00
Sesje indywidualne


Uczestnicy indywidualnych sesji relaksacyjnych wewnątrz instrumentu Sonora Sound Tube będą mieli okazję poznać działanie Sonory zarówno na umysł jak i na ciało. Doświadczanie wibracji dźwięku wraz z nowym brzmieniem instrumentu dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych i otwiera na nowe doznania cielesne. Uczestnicy zyskują nową jakość w zakresie świadomości swojego ciała, mogąc odczuwać jego falowanie wraz z dźwiękiem. Nauka odprężania umysłu i kierowania uwagi do wewnątrz również jest wzbogacającym doświadczeniem i bardzo przydatną umiejętnością. Redukcja napięcia i poprawa samopoczucia jest pozytywnym efektem, które uczestnicy będą mieli okazję uzyskać, nawet po krótkich 20-30 minutowych sesjach relaksacyjnych.
Obowiązują wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę (po 2-3 osoby na godzinę), zalecane pojawienie się uczestnika na 5-10 minut przed planowanym terminem sesji.

Projekt Etnosensualni nakierowany jest na włączanie do działań artystycznych osób z niepełnosprawnościami. W ramach cyklu zaprosimy na plenerowe warsztaty arteterapeutyczne, warsztaty ze śpiewem, warsztaty z muzykoterapią oraz plener rzeźbiarski z twórcami ludowymi. Promujemy ideę integracji oraz różnorodności kulturowej. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę, kulturę i wzajemne poznawanie się.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- Prowadzenie warsztatów:
Katarzyna Paluszkiewicz - założycielka i koordynatorka Projektu Sonora, z wykształcenia muzyk, lutnik i dyplomowana muzykoterapeutka.
Przemysław Suberlak - członek zespołu Sonora od 2019 roku
- Warsztaty dla dorosłych.
- Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 12 71 wew. 105 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
- Warsztaty z cyklu Etnosensualni odbywają się w ramach projektu Schronienie klimat, migracje, dziedzictwo, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.

Opinie

Sprawdź się

Najbardziej prestiżowa i najwyższa nagroda dla dramatopisarzy przyznawana jest w: