stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Estonia - mały kraj, wiele do odkrycia

Estonia nieznana - o nieoczywistych obliczach tego ciekawego kraju opowie jej pasjonat Kazimierz Popławski.

bilety 10 zł
Kup bilet
Estonia, choć jest krajem niewielkim i na pierwszy rzut oka na mapę jest płaska jak stół, to kraj bardzo bogaty przyrodniczo, atrakcyjny kulturowo i fascynująco nowoczesny. Ponad 2000 wysp i wysepek, półtora tysiąca jezior, setki ogromnych głazów na bałtyckim wybrzeżu, malownicze bagna, czyste rzeki i lasy, a wśród nich setki poniemieckich dworów, ruiny zamków, miasteczka jak z powieści Astrid Lindgren. Przy szacunku i uwielbieniu dla przyrody, tradycji i kultury, społeczeństwo estońskie znane jest z otwartości na nowoczesne rozwiązania - Estonia to lider informatyzacji, ojczyzna m.in. Skype i Taxify.

Kazimierz Popławski jest redaktorem naczelnym Przeglądu Bałtyckiego (przegladbaltycki.pl) oraz twórcą serwisu poświęconego Estonii - Eesti.pl, na którym można znaleźć wiele interesujących informacji o przyrodzie, gospodarce, społeczeństwie i kulturze Estonii.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

"Estońska kultura ma do zaoferowania wiele z rzeczy, które są raczej rzadko spotykane w Polsce - uczy doceniać ciszę i przyrodę, minimalistyczną estetykę i kulturę tradycyjną, uczy pragmatycznych i pozytywistycznych postaw wobec życia i pracy. Fascynacja Estonią jest prawdopodobnie czymś rzadko spotykanym, dla wielu wręcz dziwnym. Cóż, najlepsze w posiadaniu pasji (bez względu czy jest to Estonia, Włochy, tango czy wspinaczka górska) jest płynące z niej bogactwo.", Kazimierz Popławski, Eesti.pl

W ramach wydarzenia

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...