stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Estonia - mały kraj, wiele do odkrycia

Wydarzenie w ramach

Estonia nieznana - o nieoczywistych obliczach tego ciekawego kraju opowie jej pasjonat Kazimierz Popławski.

Estonia, choć jest krajem niewielkim i na pierwszy rzut oka na mapę jest płaska jak stół, to kraj bardzo bogaty przyrodniczo, atrakcyjny kulturowo i fascynująco nowoczesny. Ponad 2000 wysp i wysepek, półtora tysiąca jezior, setki ogromnych głazów na bałtyckim wybrzeżu, malownicze bagna, czyste rzeki i lasy, a wśród nich setki poniemieckich dworów, ruiny zamków, miasteczka jak z powieści Astrid Lindgren. Przy szacunku i uwielbieniu dla przyrody, tradycji i kultury, społeczeństwo estońskie znane jest z otwartości na nowoczesne rozwiązania - Estonia to lider informatyzacji, ojczyzna m.in. Skype i Taxify.

Kazimierz Popławski jest redaktorem naczelnym Przeglądu Bałtyckiego (przegladbaltycki.pl) oraz twórcą serwisu poświęconego Estonii - Eesti.pl, na którym można znaleźć wiele interesujących informacji o przyrodzie, gospodarce, społeczeństwie i kulturze Estonii.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

"Estońska kultura ma do zaoferowania wiele z rzeczy, które są raczej rzadko spotykane w Polsce - uczy doceniać ciszę i przyrodę, minimalistyczną estetykę i kulturę tradycyjną, uczy pragmatycznych i pozytywistycznych postaw wobec życia i pracy. Fascynacja Estonią jest prawdopodobnie czymś rzadko spotykanym, dla wielu wręcz dziwnym. Cóż, najlepsze w posiadaniu pasji (bez względu czy jest to Estonia, Włochy, tango czy wspinaczka górska) jest płynące z niej bogactwo.", Kazimierz Popławski, Eesti.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?