Spektakl

Essentia

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Teatr Na Plaży

adres:
Sopot, Al. franciszka mamuszki 2
kasy:
58 555-22-34
data premiery:
13 marca 2015
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.8 / 5 (94 głosy)

Sopocki Teatr Tańca
Essentia

Żywioły. Są esencją świata. Mają moc tworzenia i destrukcji. Trzeba je okiełznać i oswoić, a staną się sprzymierzeńcem człowieka. Są potężną siłą - pierwotną, wszechobecną. Trudno je kontrolować, ale można się z nimi zaprzyjaźnić. Świadomie korzystać z ich mocy. W naszym ciele są nieustannie obecne wszystkie żywioły. Ziemia karmi, powietrze oczyszcza, ogień chroni, a woda leczy .Każdy z nich jest inny,każdy niezbędny do życia,każdy odpowiada za inną sferę naszego życia. Z żywiołami wiążą się również określone stany psychofizyczne, cechy charakteru.

Ether - Quinta Essentia - najdoskonalszy z żywiołów w strukturze wszechświata, uduchowiona, eteryczna energia, która jednoczy pozostałe, jest pierwotną przyczyną wszelkiego istnienia, możemy ją określić jako wszech-ogarniającego ducha kreującego, wieczne źródło całej energii.
Artyści STT podejmują filozoficzny dyskurs na temat istoty bytu, miejsce człowieka, jego ducha w świecie potężnych żywiołów, wpływu i roli sił natury na stany emocjonalne, rozważają psychologiczne koncepcje duchowości, poszukują odpowiedzi na pytanie, czy we współczesnym, zurbanizowanym świecie możliwa jest harmonia istoty inteligentnej z jej eteryczną energią, z wszechobecnym, potężnym światem natury.

Koncept: Jacek Krawczyk
Choreografia, kreacje aktorskie, taniec: Joanna Czajkowska, Grażyna Słaboń, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Jacek Krawczyk
Muzyka: Rafał Kowal
Scenografia: Czesław Fankidejski
Kostiumy: Agnieszka Puławska
Światła: Artur Aponowicz
Zdjęcia: Alicja Byzdra

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?