Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Essentia

teatr tańca
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Sopocki Teatr Tańca
data premiery:
13 marca 2015
9.7 96 ocen 1 10
Sopocki Teatr Tańca
Essentia

Żywioły. Są esencją świata. Mają moc tworzenia i destrukcji. Trzeba je okiełznać i oswoić, a staną się sprzymierzeńcem człowieka. Są potężną siłą - pierwotną, wszechobecną. Trudno je kontrolować, ale można się z nimi zaprzyjaźnić. Świadomie korzystać z ich mocy. W naszym ciele są nieustannie obecne wszystkie żywioły. Ziemia karmi, powietrze oczyszcza, ogień chroni, a woda leczy .Każdy z nich jest inny,każdy niezbędny do życia,każdy odpowiada za inną sferę naszego życia. Z żywiołami wiążą się również określone stany psychofizyczne, cechy charakteru.

Ether - Quinta Essentia - najdoskonalszy z żywiołów w strukturze wszechświata, uduchowiona, eteryczna energia, która jednoczy pozostałe, jest pierwotną przyczyną wszelkiego istnienia, możemy ją określić jako wszech-ogarniającego ducha kreującego, wieczne źródło całej energii.
Artyści STT podejmują filozoficzny dyskurs na temat istoty bytu, miejsce człowieka, jego ducha w świecie potężnych żywiołów, wpływu i roli sił natury na stany emocjonalne, rozważają psychologiczne koncepcje duchowości, poszukują odpowiedzi na pytanie, czy we współczesnym, zurbanizowanym świecie możliwa jest harmonia istoty inteligentnej z jej eteryczną energią, z wszechobecnym, potężnym światem natury.

Koncept: Jacek Krawczyk
Choreografia, kreacje aktorskie, taniec: Joanna Czajkowska, Grażyna Słaboń, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Jacek Krawczyk
Muzyka: Rafał Kowal
Scenografia: Czesław Fankidejski
Kostiumy: Agnieszka Puławska
Światła: Artur Aponowicz
Zdjęcia: Alicja Byzdra

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery