stat
Impreza już się odbyła

Erazm Wojciech Felcyn indywidualna wystawa fotografii "FELCYN versus FELCYN"

Zapraszamy na wystawę fotografii "FELCYN versus FELCYN". Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 30.09.2021 r. godz.18.00. Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku od 30.09 do 08.10.2021r., w godz. 12:00-17:00.

Kuratorka wystawy: Maria Jędrzejczyk
Relacja z otwarcia wystawy i wywiad z artystą będą dostępne na stronie ZPAP i w mediach społecznościowych. Wystawę można zwiedzać z zachowaniem procedur sanitarnych, wymaganych podczas pandemii COVID-19, zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.zpap-gdansk.pl.

Erazm Wojciech Felcyn z urodzenia bydgoszczanin (1946), dr inż. chemik, współwłaściciel i członek zarządu firmy CREON (Gdańsk). W latach 1964-1966 fotoreporter, a następnie (1966-1968) redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej "Kronika Studencka". Członek Sekcji Wystawienniczej Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1969-1976). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2005 r., od 2014 r. jest przewodniczącym Komisji Artystycznej Okręgu Gdańskiego ZPAF. Zadebiutował w 1965 r. indywidualną wystawą "Na szlaku" w jednym z klubów studenckich Gdańska. W następnych latach wziął udział w blisko dwustu wystawach w kraju i na świecie zdobywając szereg medali i wyróżnień. Wiele jego zdjęć znajduje się w kolekcjach muzealnych i prywatnych.

Korzystając z możliwości techniki cyfrowej na bazie swych starych negatywów zrealizował unikatowe kolekcje portretów ludzi związanych w latach 1964-1968 z Politechniką Gdańską oraz portretów kaszubskich z lat 1968-1972. W podobny sposób powstał zbiór "Bliscy Nieznajomi -SOPOT '70". Jest autorem licznych prac z pogranicza fotografii klasycznej i grafiki cyfrowej. W latach 2003-2011 stworzył obszerny cykl zatytułowany "INWAZJA -subiektywny portret śmieci" -tematyka ekologiczna odtąd zajmuje w jego twórczości poczesne miejsce. Jego następne wystawy -"ROSARIUM", "SYNTHESIS", "NIEPOKONANI", "WYSPY SZCZĘŚCIA", "FANTASMAGORIE" czy "ANATOMIA APOKALIPSY" -podejmują istotne zagadnienia o charakterze egzystencjalnym i filozoficznym. Jest autorem kilkukrotnie publikowanego eseju "POKAŻCIE MI ANIOŁA -o realizmie i rzeczywistości w fotografii".


Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?

 

Najczęściej czytane