Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
EA&AE (Hiszpania)
Entomo

Przedstawienie zainspirowane jest światem owadów. Za pomocą tańca współczesnego i ulicznego nie tylko prezentuje owadzi ruch, lecz również pokazuje relacje między człowiekiem a owadem, a także między samymi owadami. Istotą przedstawienia jest przyjrzenie się zachowaniu obserwowanego i obserwującego. Spektakl nie ma konkretnej narracji, ale duet taneczny za pomocą gestów, mowy ciała i przede wszystkim tańca doskonale ujarzmia przestrzeń i ukazuje złożone relacje zachodzące w świecie przyrody.

Występują: Elias Aguirre, Álvaro Esteban.

---
To duet prezentujący nowoczesny teatr tańca. Oprócz łączenia stylu współczesnego i ulicznego, Elias Aguirre i Alvaro Esteban przede wszystkim chcą ze swoich ciał uczynić narzędzia służące do wizualnego przekładu języka owadów.

Duet może pochwalić się wieloma nagrodami w sezonie 2009/2010, m.in.: nagrodą publiczności i nagrodą Conservatorio Superior de Danza de Madrid w Konkursie Choreograficznym Tańca Współczesnego, w IX Międzynarodowym Konkursie Burgos Nueva York, VII Iberoamerykańskim Konkursie Choreograficznym Alicii Alonzo, Luna Krea 2010 w Vitorii, Danzta Hirian w Donosti Irún, w Monasteria de la Cartuja w Sewilli, na Mes de Danza w Reus, na Festival International de Ballet w Hawanie oraz nagrodami zdobytymi w Stanach Zjednoczonych, na Białorusi, w Brazylii oraz na Kubie.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wielki show na koniec udanej Fety Wielki show na koniec udanej Fety

Wielki show na koniec udanej Fety (86 opinii)

Miało być ciekawie i było. 16. edycja Festiwalu FETA przeszła do historii. Zapamiętamy z niej...

16 lipca 2012

Opinie (3) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery