• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Empty Bodies - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
513-179-238

"Empty Bodies" to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności.Na spektakl 15.05. zaprasza Sopocki Teatr Tańca, który na scenie Teatru Atelier przy Al. Mamuszki w Sopocie zaprezentuje go w ramach współpracy z Polską Siecią Tańca ze wsparciem miasta Sopot.

Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?

"Empty Bodies" to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną jaką płacimy za idealny "plastikowy" świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia po której chodzimy staje się sucha i jałowa.

Twórcy:
Taniec: Aleksandra Krajewska, Agata Pankowska/Ilona Gumowska, Elwira Piorun
Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
Muzyka: collage
Tekst: Kaya Szulczewska
Zdjęcia/ oprawa wizualna: Natalia Miedziak- Skonieczna
Oprawa graficzna materiałów promocyjnych: Gregor Konarski/ fot. Natalia Miedziak Skonieczna
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/ Fundacja Scena Współczesna

Uwaga: W spektaklu występują elementy nagości - w jednej ze scen tancerki są topless oraz światła stroboskopowe.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery