Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Emilia z Liverpoolu

kasy:
58 763-49-06
data premiery:
2 stycznia 2008
ocena:
4.5 / 5 (2 głosy)
4.5
Operowy rarytas odkryty na nowo przez Fritza Spiegla i zaprezentowany w 1957 na 750-lecie Liverpoolu.

Nową wersję kochanego "dziecka" Donizettiego przygotował Gilles Rico. Odmieniona opera tchnie świeżością i pomysłowością. Młodzi utalentowani śpiewacy z całej Europy (Austria, Bułgaria, Francja, Niemcy, Włochy, Rumunia, Hiszpania) oraz orkiestra składająca się z muzyków z Liverpoolu, Bremy oraz Gdańska pod kierunkiem Włocha Giovanniego Pacora na nowo interpretują, bez mała dwusetletnie dzieło. W Polsce opera zaprezentowana zostanie po raz pierwszy.


Streszczenie:
Młoda Emilia zakochuje się w pięknym Federicu, mężczyzna jednak wykorzystuje ją i porzuca. Hańba, śmierć matki, wyklęcie przez ojca - dramatyczny splot wydarzeń sprawia, że dziewczyna postanawia odkupić swą winę i poświęcić się pracy w górskim hospicjum koło Liverpoolu.

Jak to w takich historiach bywa, losy bohaterów w nieoczekiwanych splatają się ze sobą. W pewną burzową noc w hospicjum szuka schronienia ojciec Emilii a także niewierny kochanek Federico. Znieważony ojciec wyzywa Federica na pojedynek. Skruszony chłopak uznaje swą winę i prosi Emilię o rękę. Szczęśliwy ojciec błogosławi dzieciom.

Gaetano Donizetti
Emilia z Liverpoolu

libretto: Giuseppe Ceccherini

kierownictwo muzyczne: Giovanni Pacor
reżyseria: Ignacio Garcia
dekoracje i kostiumy: Elisabetta Pian

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery