stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ekologia i natura austriackiego wina

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na spotkanie i degustację pt. EKOLOGIA I NATURA AUSTRIACKIEGO WINA, która odbywa się w ramach Tygodnia Austriackiego w Teatrze Szekspirowskim.

Spotkanie dotyczące Austriackich tradycji winiarskich, połączone z degustacją przygotowała firma Zielone Butelki - importer i dystrybutor win organicznych i biodynamicznych.

Przedstawiciele firmy opowiedzą o ekologicznych metodach wytwarzania tego szlachetnego trunku i o tym, czym jest wino organiczne. Zaprezentują sprowadzane przez siebie wina ekologiczne - także wegańskie i wina bez siarczynów - m. in.: z dwóch austriackich winnic: Weingut Bauer i Weingut Haider.

Winnica Christopha Bauera dostarcza organiczne wina rzemieślnicze o wyraźnej różnorodności i charakterze każdego rocznika. Winnica, znajdująca się w Pulkautal w regionie Weinviertel przy granicy z Czechami, obejmuje ok. 20 hektarów winorośli szczepów białych (Welschriesling, Grüner Veltliner, Grauer Burgunder) oraz czerwonych (Zweigelt, Pinot Noir).

Winnica Haider znajduje się w najbardziej nasłonecznionym regionie Austrii, nad jeziorem Nezyderskim, gdzie od czterech pokoleń rodzina Haiderów produkuje wina najwyższej jakości (Siebenmahd, Weissee, Hofacker i Neubruch), certyfikowane organicznie oraz biodynamicznie.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?