• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Echa. Spotkanie w pieśni

w każdą środę (do 14.12), godz. 18:30 - 20:30

Gdańsk,
bilety 20 zł

w każdy czwartek (do 24.11), godz. 18:00 - 20:00

Sopot,
bilety 500 - 600 zł
Pieśni tradycyjne są ponadczasowe. Ich moc leży w pierwotności, spontaniczności i ładunku emocjonalnym, są wyjątkowym łącznikiem między przeszłością a teraźniejszością oraz antidotum na pośpiech współczesnej cywilizacji. Wspólne praktykowanie oraz słuchanie śpiewu sprzyja "zatrzymaniu" w czasie, refleksji, relaksacji, przełamaniu barier, otwarciu się i pobudzeniu naturalnej muzyczności. Jest niezastąpione zarówno w aspekcie funkcjonowania w grupie, jak również samorozwoju daje bowiem siłę i wolność w wyrażaniu siebie. Kiedyś pieśni stanowiły nieodłączny element rytmu życia i śpiewane były przy każdej okazji; współcześnie zapomina się o wartości śpiewu i jego wpływie na człowieka, coraz trudniej jest nam używać możliwości naszego głosu...

Zapraszamy więc na spotkania w pieśni! Dedykowane są one każdemu, kto chciałby zmierzyć się z potencjałem swoich głosowych możliwości w oparciu o tradycyjne pieśni z różnych regionów świata. Do udziału zachęcamy zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodą z głosem. Poprzez ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe oraz głosowe będziemy wyzwalać swój naturalny, swobodny i niewymuszony głos oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi ze wspólnego, wielogłosowego śpiewu.

Prowadząca grupę:
Daria Fedde
absolwentka trzech fakultetów na Uniwersytecie Gdańskim: archeologia, etnofilologia kaszubska oraz krajoznawstwo i turystyka historyczna. Śpiewa od ponad 20 lat, jest współzałożycielką zespołu Vatra Pieśni Tradycyjne. Udziela się kulturowo i wolontariacko, ukończyła Konserwatorium Teatralne Korkoro, występowała w teatrze improwizacji Młode Impro, śpiewała w Chojnickim Chórze Kameralnym oraz w Akademii Laboratorium Pieśni. Jest z wykształcenia nauczycielką języka i kultury kaszubskiej, potrafi przekazać wiedzę i dzielić się doświadczeniem. Jej celem jest promowanie pieśni tradycyjnych z różnych regionów świata, poznawanie lokalnych kultur oraz dzielenie się radością ze śpiewu, także w wielogłosie.

Gdzie się spotykamy?
W Teatrze w Oknie, od 6 kwietnia 2022 co dwa tygodnie w środy o godzinie 18:30. Spotkania potrwają ok. 2 godzin.

Jaki jest koszt?
Składka za każde zajęcia wynosi 20 zł
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział?
Zapisać się pod adresem e-mail: echatradycji@gmail.com, ponieważ ilość miejsc w grupie jest ograniczona.

Autorka grafiki: Anna Tybel-Chmielewska

Informacja o biletach

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział?
Zapisać się pod adresem e-mail: echatradycji@gmail.com, ponieważ ilość miejsc w grupie jest ograniczona.

Opinie

Sprawdź się

Kiedy "Dar Pomorza" został przekazany Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku?