• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Eathenware Maker

teatr uliczny
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
FETA - XIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
Eathenware Maker
7.7 6 ocen 1 10
Theater Studio Indonesia (Indonezja)
Eathenware Maker

Theater Studio Indonesia interesuje świat pełen przeciwieństw i dysonansów, chaotyczny świat w którym dominuje cynizm i obłuda. W tym świecie ludzie ukrywają swoje prawdziwe uczucia, ukierunkowując swoje pragnienia na zdobywanie wiedzy, pozycji, władzy - niemal oddając im cześć. Każdego dnia stajemy w obliczu paradoksów i dylematów, a miłość która na naszych oczach rozkwita, chwilę później więdnie i zamienia się w udrękę i ból. Poruszamy się chaotycznie, w panice, obserwując jak świat rozpada się na kawałki. Chcemy być niezależni, a jesteśmy uwiązani - stajemy się zwierzęciem w buszu, albo szaleńcem wśród budynków.

Ta wizja świata była inspiracją do pomysłu "Eathenware Maker (org. "Perempuan Gerabah", czyli 'Garncarz'). Opiera się on na poszukiwaniu źródła konfliktu i nieszczęść poprzez ziemię, brud, glebę. W tym przedstawieniu, ceramika używana jest jako metafora świata nieładu.

"Perempuan Gerabah" porusza wiele zagadnień, wliczając to dyskusję nad teatrem samym w sobie.

o teatrze:
Studio Indonesia jest grupą, która bazuje na poszukiwaniach i koncepcie teatralnego "laboratorium". Aspiruje do bycia profesjonalnym i niezależnym teatrem. Reżyser Nandang Aradea jest zaangażowany w działalność teatralną od 1990 roku - czasu swoich studiów na Indonesian University of Education - Bandung. Studiował również w Russian Academy Theatre of Art w Moskwie, od 2001 do 2003 roku. W 2006 roku został pomysłodawcą Perahu (dosłownie: 'łódź') na Sultan Ageng Tirtayasa University - Banten, oraz Bicaralah Tanah - przedstawienia inspirowanego historią buntu farmerów w Banten w 1888 roku.

Ludzkość ciężko pracowała, aby zbudować świat, a kiedy ich marzenia uległy spełnieniu i świat został uformowany, pełni radości oddała się świętowaniu tego osiągnięcia. Gdy my wkroczyliśmy w to dzieło, zbudowane w pocie czoła - splunęliśmy na nie.

17. 07. godz. 21.00 boisko obok Reduty Wilk
18. 07. godz. 21.00 boisko obok Reduty Wilk

Opinie (1)

 • (opinia sprzed 12 lat)

  Patrzyłam, patrzyłam, patrzyłam i wypatrzyłam, że cudownie żyć w kraju o tak bogatej kulturze jak Polska.
  Spektakl ogólnie rzecz biorąc cieniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiutki.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery