Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

E-mocje: o grzeczności

teatr dla dzieci
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
data premiery:
13 lutego 2021
E-mocje: o grzeczności - premiera drugiego odcinka

Co to znaczy być grzecznym i czy to może być niebezpieczne? Zapraszamy na premierę drugiego odcinka cyklu, który ma wspomagać rodziców w procesie wychowania, 13 lutego o 11.00 na Facebooku, a o 17.00 na YouTube teatru.Miniatura dzieciom w sieci: E-mocje: o grzeczności
II odcinek cyklu E-mocje
Produkcja: Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Współpraca: Wydawnictwo EneDueRabe
Premiera: 13 lutego 2021

INSCENIZACJA KSIĄŻKI GRZECZNA Gro Dahle (Wydawnictwo EneDueRabe)
reżyseria, scenografia: Edyta Janusz-Ehrlich

muzyka i udźwiękowienie: Piotr Pawlak
wystąpili: Agnieszka Grzegorzewska, Wioleta Karpowicz, Hanna Miśkiewicz, Jakub Ehrlich
w czołówce wystąpili: Ada, Dominika, Feliks, Franciszek, Jeremi, Juliusz, Matylda, Zuzanna
realizacja zdjęć, montaż: Rafał Wojczal (wojczal.com)
obsługa techniczna: Tomasz Okęcki
produkcja: Emilia Orzechowska, Ula Zerek

EMOCJE NA WARSZTAT: JAK TO JEST BYĆ LUSIĄ?
prowadzenie: Monika Tomczyk (pedagożka teatru)

EMOCJE NA WARSZTAT: O GRZECZNOŚCI
prowadzenie: Joanna Trzaska (psycholożka, psychoterapeutka)

Czy są dobre i złe emocje? Jak dbać o rozwój emocjonalny swoich dzieci? Minispektakle na podstawie współczesnych książek dla dzieci, warsztaty dla dzieci i spotkanie z psychologiem pod hasłem "Emocje na warsztat" - to nasz pomysł na połączenie teatru, literatury i edukacji psychologicznej pomocnej w wychowaniu. Pierwszy odcinek E-mocji miał premierę w 2020 roku i zajmował się konfliktem - nadal można go obejrzeć w mediach społecznościowych Miniatury. Tym razem artyści, psycholożka Joanna Trzaska i pedagożka teatru Monika Tomczyk wzięli na warsztat temat grzeczności.

Odcinek składa się z trzech części. Najpierw rodzice i dzieci obejrzą minispektakl na podstawie książki "Grzeczna" Gro Dahle i Sveina Nyhusa (wyd. EneDueRabe) w reżyserii i inscenizacji Edyty Janusz-Ehrlich. Bohaterka książki - Lusia - nigdy nie odzywa się nieproszona, jest tak grzeczna, pilna i cichutka, że aż pewnego dnia znika...

Po spektaklu pedagożka teatru Monika Tomczyk, wykorzystując kreatywne zadania, zaprosi dzieci do zastanowienia się, jak to jest być Lusią, jakie emocje przeżywa i jak sobie z nimi radzić. Na koniec przed ekrany zostaną zaproszeni rodzice - psycholog Joanna Trzaska odpowie na kilka pytań, m.in. co to znaczy być grzecznym, jak reagować, kiedy ktoś nam mówi, że nasze dziecko jest niegrzeczne, i kiedy grzeczność może być niebezpieczna. Czas trwania całego odcinka to około 40 minut.

E-mocje to wersja online cyklu spotkań Emocje od Z do A, który Teatr Miniatura realizował we współpracy z Wydawnictwem EneDueRabe od 2012 do 2014 roku. Wykorzystując wartościową literaturę dla dzieci i teatr, cykl miał na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i pomoc rodzicom w wychowaniu. Wybrane książki poruszały zagadnienia związane z emocjami, a psycholog Joanna Trzaska i pedagog Anna Uzarczyk odnosiły się do nich podczas warsztatów dla dzieci i rodziców.

Cykl jest elementem szerszej obecności Teatru Miniatura w Internecie pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci, w ramach której powstają m.in. kolejne odcinki miniserialu "Papety: z ostatniej chwili" czy słuchowiska w ramach cyklu "Uchosfera".


Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery