• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dźwięki i znaki - nowa (młoda) muzyka polska

"DŹWIĘKI I ZNAKI - nowa muzyka polska" to koncert młodych artystów pochodzących z Gdańska, obecnie studentów uczelni muzycznych z Krakowa i Bydgoszczy - pianisty Jana Olesza oraz saksofonisty i zarazem młodego kompozytora - Mikołaja Sarada. Obaj, zafascynowani literaturą muzyczną XX i XXI wieku, wykonają dla Państwa dzieła zarówno uznanych mistrzów, które weszły na stałe do kanonu muzyki, jak i dzieła napisane współcześnie. Koncert zakończą improwizacje elektroniczne w wykonaniu obu instrumentalistów.muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


PROGRAM  • Andrzej Karałow - Geometria Nocy

  • Tomasz Sikorski - Hymnos

  • Bogusław Schaeffer - Scherzo (prawykonanie polskie)

  • Mikołaj Sarad - From x to y

  • Anna Maria Huszcza - IntercosmicKoncert zakończą improwizacje elektroniczne.
O ARTYSTACH:

Mikołaj Sarad
Student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie saksofonu ad. dr. Włodzimierza Spodymka oraz w klasie kompozycji prof. dr. hab. Zbigniewa Bargielskiego.
Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, otrzymując ocenę celującą z egzaminu dyplomowego (zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej). Ma na swoim koncie sporo osiągnięć w różnych dziedzinach artystycznych. Oprócz sukcesów na konkursach saksofonowych i kameralnych, uzyskał tytuł laureata na XLII Olimpiadzie Artystycznej (sekcja historii muzyki). Nagrodzona została także jego twórczość: I miejsce ex aequo na II międzyszkolnym konkursie kompozytorskim Fundacji Inicjatyw Kulturalnych Włochy dla młodzieży w Warszawie (2018) za utwór pt. "Puls" na saksofon altowy solo oraz I miejsce za utwór "Nocny spacer po lesie" na fortepian na III Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2018). W październiku 2019 r. utwór "Przynęta Otchłani" został zakwalifikowany do udziału w Programie "Muzyka Naszych Czasów". Zakwalifikowane utwory zostaną prawykonane w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a następnie wykonane 12 razy przez uczniów i studentów szkół i uczelni biorących udział w Programie. Ponadto partytura utworu została wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

Jan Olesz
Obecnie student studiów licencjackich w klasie fortepianu Profesora Andrzeja Pikula w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu Pani mgr Eleny Aleksiejuk w OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Jego repertuar jest bardzo szeroki i bogaty w różnorodne pozycje (od baroku po muzykę naszych czasów). Występuje w Polsce i za granicą. Poza repertuarem solowym często gra w zespołach kameralnych także odnosząc w tym zakresie osiągnięcia (np. II miejsce w duecie z Mikołajem Saradem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zespołów kameralnych w Szczecinie). Uczestnik wielu kursów mistrzowskich z m. in. : Zbigniewem Raubo, Bronisławą Kawallą, Januszem Olejniczakiem, Waldemarem Andrzejewskim, Wojciechem Świtałą, Vadimem Rudenką czy Aquilesem Delle Vigne. Czynny uczestnik festiwali muzycznych jak chociażby: Krakowski festiwal duetów fortepianowych "Duetissimo" , Festiwal "Gdańscy Pianiści Miastu". Jest laureatem wielu konkursów o zakresie ogólnopolskim a także międzynarodowym. Do jego osiągnięć należą m. in. VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Maurycego Moszkowskiego "Per aspera ad astra" II nagroda, 30. Young Musician International Competition "Citta di Barletta" - II nagroda, V ODIN International Music Competition - III miejsce.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?