• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dzień otwarty Gdańskiej Galerii Miejskiej

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku zapraszamy na Dzień Otwarty Gdańskiej Galerii Miejskiej, w ramach którego odbędą się między innymi: oprowadzania kuratorskie, prezentacje i promocje katalogów wystaw GGM oraz warsztaty z linorytu. Przez cały dzień na miejscu obecni będą kuratorzy poszczególnych oddziałów Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz kuratorzy specjalnie zaproszeni do współpracy przy aktualnych projektach.

kwi 6

sobota, godz. 10:00 - 15:00

Gdańsk, ul. Legnicka 44
Wstęp wolny
Szczegółowy program wydarzenia:

Dialog 13 | Wystawa Iwony Zając i Delaine Le Bas "Inne Siostry" - Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna 27-29

12:00 - 13:00
- oprowadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem artystek. Udział biorą: Delaine Le Bas, Iwona Zając oraz Katarzyna Szydłowska i Konrad Schiller.

Zangs u Grassa. Formacje strukturalne. | Herbert Zangs i Günter Grass - Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35, 36, 37, Grobla I 1/2

14:00 - 15:00
- oprowadzanie po wystawie przez kuratorkę Katarzynę Rogacką-Michels i prezentacja dwujęzycznego, polsko - angielskiego katalogu wystawy

Yinka Shonibare/wybrane prace - Gdańska Galeria Miejska 2 (GGM2), ul. Powroźnicza 13/15

16:00
- oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz performance Magdaleny Starskiej BEZ MOCY

Perfomance Magdaleny Starskiej BEZ MOCY to próba zwrócenia uwagi publiczności na wątek cierpienia związanego z historią kolonializmu. Artystka, odwołując się do naszej rzeczywistości, podkreśla problem związany z innością, a co za tym idzie wiążącym się z tym odrzuceniem oraz cierpieniem. Yinka Schonibare, ubierając swoje postacie w wiktoriańskie stroje, nadaje im mniej tragiczny ton. Artystka, posługują się podobną metodą, porusza temat inności we współczesnej wersji. Codziennie mijamy na ulicy kogoś bezdomnego, opuszczonego przez najbliższych, pozbawionego poczucia bezpieczeństwa i przyjemności życia, uwięzionego we własnej beznadziejności. Artystka poprzez swój performance chce wzbudzić empatię, zwrócić uwagę na takie wartości jak współodczuwanie i troska wobec drugiego człowieka.

MAGDALENA STARSKA - artystka performance, autorka rysunków i instalacji, rocznik 1980. Ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku (dyplom w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego). Członkini poznańskiej grupy "Penerstwo". Uczestniczka projektów, m. in.: "Ekspektatywy" organizowanej przez Fundację Bęc Zmiana (2009); "Sekcji Sztuki Nowoczesnej. Alfabet polski 1" organizowanej przez BWA w Tarnowie (2009); "Przedmieść" organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (2011, projekt połączony z rezydencją w Ostrawie, Wiedniu i Krakowie). Brała udział w akcji kulturalnej "TAKK!" organizowanej przez Rondo Sztuki w Katowicach w ramach przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej (2011). W ramach projektu "Drobnostki" w katowickim BWA zorganizowała grupowe robienie zapraw na zimę pt. "Na uspokojenie" (2012). Wzięła udział w III Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Efemerycznej w Sokołowsku (2013). Laureatka następujących nagród, stypendystka: stypendium MKiDN w dziedzinie "Sztuki plastyczne" (2010); jako członkini grupy "Penerstwo" otrzymała nagrodę TVP Kultura "Gwarancję Kultury" w dziedzinie "Sztuki wizualne" (2011); wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko 6" organizowanym w Słupsku przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej (2011); Medal Sztuki Młodych od "Głosu Wielkopolskiego" (2013).


Pracownia Artystyczna Gdańskiej Galerii Miejskiej - wejście od ulicy Grobla I 1/2

13:00 - 17:00
- specjalna edycja warsztatów graficznych w technice linorytu, podczas których będzie można wykonać własnoręcznie grafikę według wybranego wzoru.

Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych.

Oprócz tego w trakcie dnia otwartego we wszystkich oddziałach GGM będzie można zakupić katalogi z oferty galerii z rabatem od 30% do 50%.

Wszystkie odziały GGM tego dnia będą otwarte od 11.00 do 19.00.

Opinie

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?