stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dzień Dziecka w galerii - interaktywne Mikołajki!

Zapraszamy wszystkie dzieci do stworzenia własnego obrazu, który będzie tematem wystawy - akcji animacyjnej z okazji Mikołajek, która będzie odbywała się w Gdańskiej Galerii Miejskiej od 1 do 6 grudnia.

Relacja z imprezy

w każdy czwartek (do 25.06), godz. 18:00

Wstęp wolny
mar 8

niedziela, godz. 12:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Napisz swój list do Mikołaja, narysuj dla niego swój rysunek - przywitajmy Mikołaja naszymi rysunkami. Dzieci stworzą swoją niepowtarzalną interaktywną wystawę, którą 6. grudnia przywitają Mikołaja! Zapraszamy dzieci do galerii na rysowanie - bo w galerii są obrazy, czyli coś, co się rysuje, maluje. Galeria stworzy miejsce do rysowania, wykorzystując najnowsze technologie dostępne w życiu codziennym - tablety. Dzieci swobodnie będą rysować na tabletach, bawiąc się nimi. Rysunek trafi bezpośrednio na ścianę galerii. Dzieci od 1 do 6 grudnia przychodząc do galerii, będą rysowały i tworzyły swoją własną wystawę. W galerii na ścianach wszystkie rysunki będą pokazywane w formie interaktywnej projekcji. Rysunki swobodnie - jak planety w kosmosie, będą krążyły po ścianach galerii, a my-zwiedzający będziemy mieli szanse nimi poruszać. Każdy zwiedzający stanie się częścią wystawy. Ostatni dzień - Mikołajki 6 grudnia, jest nie tylko dniem zamknięcia, ale także świętem, w którym wszyscy mogą oglądać efekt tygodniowej pracy uczestników.

Artysta: Robert Sochacki - autor interaktywnej wystawy "Dzień Dziecka"
urodzony 14.06.1971 w Gdańsku, absolwent gdańskiej ASP (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w 1997 roku), obecnie doktorant tejże uczelni. Artysta nowych mediów - artysta video, Vj, performer, autor miejskich interwencji. Jego malarskie poszukiwania, rozszerzone o doświadczenie pracy nad scenografią teatralną, były początkiem interwencji artysty w rzeczywistość miejską. Dziś już nie tylko umieszcza swoje instalacje w przestrzeni publicznej, ale próbuje przenikać dwie równoległe rzeczywistości, tą wirtualną-internetową i tą na pozór normalną. Swoje realizacje pokazuje nie tylko w Polsce.


1-6 grudnia 2014
godz. 10:00-18:00
wstęp wolny
zapisy dla grup: Grażyna Tomaszewska 665 770 551
Gdańska Galeria Miejska 1, Piwna 27/29
6 grudnia - przywitaj Mikołaja w Galerii! na godzinę 12 zapraszamy na spotkanie z najprawdziwszym Mikołajem!


Organizator: Gdańska Galeria Miejska
Partner: Miasto Gdańsk
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Wsparcie techniczne: non iron group

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak pierwotnie nazywało się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska?