Spektakl

Dzielny Kapitan Ahab

najbliższy spektakl:
27 października 2019
godz. 12:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Teatr Gdynia Główna - Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1

adres:
Gdynia, pl. Konstytucji 1
ceny biletów:
norm. 25 zł
kasy:
58 351-15-12
data premiery:
3 grudnia 2017
czas trwania:
50 min.
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.8 / 5 (4 głosy)

Patronat

Terminy spektakli

27 października 2019 (niedziela) godz. 12:00
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1

norm. 25 zł

Dzielny Kapitan Ahab
inspirowany "Moby Dickiem" Hermana Malville`a

Preferencje wiekowe: 3+

"Dzielny Kapitan Ahab" to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność w awanturniczą podróż morską! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. 

Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.

Reżyseria: Grzegorz Kujawiński
Scenografia: Bartosz Dobrowolski i Grzegorz Kujawiński
Lalki: Kinga Tomaszewska-Smolarczuk
Stroje lalek: Marta Ubysz
Konsultacje reżyserskie: Piotr Srebrowski
Światło: Marzena Chojnowska

Obsada:
Piotr Srebrowski, Piotr Rogalski, Oliwer Zypper

-----

Grzegorz Kujawiński - absolwent wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Przez lata związany z Teatrem Nowym w Łodzi oraz Sopocką Sceną Off de BICZ. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Gdynia Główna. Na co dzień zajmuje się promocją i działaniami PR. Spektakl "Dzielny kapitan Ahab" jest jego debiutem reżyserskim.


Piotr Srebrowski - aktor, lalkarz, reżyser, absolwent PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim, Prezes Fundacji Sopot Centralny; od 2011 roku związany z Trójmiastem, gdzie zrealizował kilkanaście premier; współpracował m. in. z Teatrem Stajnia Pegaza, Teatrem Miniaturą, Gdyńskim Centrum Kultury, sceną SAM i FSC, Teatrem Stacja Szamocin, Teatrem BRO, Filharmonią Bałtycką; reżyser m.in. spektaklu "Wielkie ciasto" w Teatrze Gdynia Główna, za który został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni Galion Gdyński w kategorii debiut artystyczny.

Piotr Rogalski - aktor, absolwent Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (BAIT). Obecnie związany z Teatrem Korkoro oraz Teatrem Gdynia Główna. Po za tym kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów, scenariuszy, wokalista. Współpracuje z młodymi reżyserami Gdyńskiej Szkoły Filmowej.


Oliwer Zypper - obecnie studiuje wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Z teatrem Gdynia Główna związał się poprzez projekt Teatr Młodych, gdzie szkolił się w sztuce szczudlarskiej oraz aktorskiej. Wystąpił w spektaklu plenerowym "Masska" insp. tekstem Stanisława Lema w reż. Ewy Ignaczak i Idy Bocian oraz spektaklu "Męczeństwo Piotra Ohey'a" wg tekstu Sławomira Mrożka w reż. Małgorzaty Polakowskiej i Przemysława Jurewicza. W spektaklu "Dzielny kapitan Ahab" debiutuje jako lalkarz.

Recenzja Trojmiasto.pl

Dorwać Moby Dicka. O spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab"

W poszukiwaniu przygód młody Izmael zaciąga się na statek kapitana Ahaba. Plastyczny, pobudzający wyobraźnię spektakl lalkowy Grzegorza...

Zdjęcia

  Opinie (7) 2 zablokowane

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Sprawdź się

  Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?