Dziecko i czary - spektakl gościnny

opera / operetka teatr dla dzieci
Bilety
Kup bilet 33
wystawia:
Akademia Muzyczna
data premiery:
19 lutego 2022
 • Bilety
  Cena normalna: 33 zł
  Kup bilet
  lut 19
  Sobota, 19 lutego
  godz. 12:00, 18:00
  Lokalizacja
  Opera Bałtycka
  Gdańsk, al. Zwycięstwa 15
Dziecko i czary
"Maurice Ravel"


Inspiracją do powstałej w 1924 opery Maurice'a Ravela Dziecko i czary (L'Enfant et les Sortileges) była sztuka teatralna Sidonie-Gabrielle Colette. Pisarka i kompozytor stworzyli libretto, które jest niezwykle oryginalną opowieścią przepełnioną zdarzeniami nieprawdopodobnymi i fantastycznymi. W tym jednoaktowym, składającym się z dwóch obrazów dziele, śpiewają meble, imbryki, filiżanki, zegary, zwierzęta, a nawet ogień.

Baśniowa opera jest historią z morałem. Jej głównym bohaterem jest Dziecko (L'Enfant). W pierwszym obrazie nieposłuszny i krnąbrny chłopiec, za karę zostaje przez Mamę zamknięty w pokoju. Ze złości niszczy znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. W pewnym momencie meble, zegary, postaci z książki, filiżanka i inne rzeczy ożywają - skarżąc się i grożąc Dziecku. W następnym, obrazie, domowe koty wprowadzają Dziecko do ogrodu. Tu skrzywdzone przez Dziecko zwierzęta i rośliny chcą ukarać dręczyciela. Chłopiec lituję się nad zranioną Wiewiórką i ze współczuciem opatruje jej ranę. Zwierzęta dostrzegają skruchę i wybaczają Dziecku i pozwalają mu na powrót do Mamy.

Opera Ravela zachwycająca subtelnością muzyczną i lirycznym wdziękiem przeznaczona jest dla dzieci i tych, którzy są dziećmi podszyci. Dla dorosłych wsłuchanie się w tę muzykę może stać się powrotem do kraju lat dziecinnych. Do krainy baśni i dobrych czarów, za którymi tęsknią i dzieci, i dorośli.

W zaczarowaną dźwiękami muzyki Ravela baśniową opowieść zaprasza Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. To spektakl dyplomowy studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego specjalności śpiew solowy.

Realizatorzy:
Michał Krężlewski - kierownictwo muzyczne
Ewa Marciniec - opieka artystyczna

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery