Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dziecinady - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 557-42-47
wystawia:
Plama
w ramach wydarzenia:
III Festiwal Monodramu "Monoblok"
Dziecinady
6.0 1 ocena 1 10
III Festiwal Monodramu "MONOBLOK"
Dziecinady
Justyna Kulczycka

"Dziecinady" są seansem czarnego humoru. Mały chłopiec po stracie przyjaciela, Marcela, próbuje pojąć śmierć, oswoić ją. Starając się uciec przed strachem związanym ze śmiercią, przywołuje swoje szczęśliwe chwile przeżyte z Marcelem. W ten sposób temat zasadniczy - śmierć - umyka mu całkiem naturalnie, aż do momentu, gdy w najmniej spodziewanej chwili powraca - zaskakuje go i poraża. Czy można zrozumieć śmierć, doświadczyć jej? Tylko tyle i aż tyle, że to samotność nie do ogarnięcia i wielki znak zapytania.

Sztuka "Dziecinady" ma smak dzieciństwa: jest naiwna i czuła, okrutna i przewrotna, uległa i zbuntowana... Zabawne sytuacje, kolorowe postaci i miasteczko "retro", gdzie każdy gra swoją rolę zgodnie z własnymi małymi przyzwyczajeniami i skostniałymi zasadami. A wszystko wiąże postać dziecka - narratora, który obserwuje przez dziurkę od klucza ten, wielce niespójny, świat dorosłych...

"Dziecinady" to pierwszy utwór Raymonda Cousse'a (1942-1991), zaprzyjaźnionego z Samuelem Beckettem, francuskiego autora, który starał się w nim przywołać swoje odczucia pierwszych lat dzieciństwa.

Spektakl wyreżyserował Piotr Kulczycki, student Akademii Teatralnej, występuje Justyna Kulczycka, która jest też tłumaczką sztuki.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery