• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Zajęcia z witrażu
PATRONAT

Dzieci nie chcą śmieci! Zajęcia dla gdańskich szkół w Domu Zdrojowym w Brzeźnie

Hevelianum zaprasza uczniów klas 4 i 6 ze szkół podstawowych w Gdańsku na bezpłatne zajęcia ekologiczne do pracowni w Domu Zdrojowym w Brzeźnie. Korzystając z interaktywnych stanowisk, uczniowie poznają zasady racjonalnego gospodarowania odpadami, a następnie wykonują praktyczne zadania pod okiem edukatorów. Zajęcia dla grup szkolnych są dostępne od poniedziałku do piątku po wcześniejszej rezerwacji.

lip 18-19

czwartek - piątek, godz. 10:00 - 12:30

Gdańsk,
bilety 50 zł
Kup bilet
lip 22

poniedziałek, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
Kup bilet
Dzieci nie chcą śmieci | klasy 4 SP

Piętrzące się góry odpadów wymagają natychmiastowej reakcji! W zmniejszeniu ilości wytwarzanych śmieci pomoże ich ponowne wykorzystanie i nie tylko. Korzystając z interaktywnych stanowisk w pracowni edukacyjnej, uczniowie poznają piramidę postępowania z odpadami i dowiadują się w praktyce, jakie działania mogą podjąć, aby żyć w zgodzie ze środowiskiem. Dzięki własnej pomysłowości spróbują również dać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom. Na zajęcia należy przynieść stare t shirty lub kartonowe pudełka.

Podstawa programowa
Uczeń poznaje zróżnicowane formy działalności człowieka w środowisku, ich uwarunkowania i konsekwencje oraz dostrzega potrzeby racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody. Przyjmuje postawy szacunku do środowiska przyrodniczego oraz rozumie potrzeby racjonalnego w nim gospodarowania.

Dzieci nie chcą śmieci | klasy 6 SP

Czy można zmniejszyć ilość odpadów i zadbać o nasze środowisko? Zamiast kryć się ze swoim pomysłem, uczniowie dzielą sią nim w grupie. Przeprowadzają błyskawiczną burzę mózgów i wspólnie szukają odpowiedzi, jak minimalizować odpady lub w ogóle zapobiegać ich powstawaniu. Kto wie, może właściwe rozwiązania są już w ich głowach? Wykorzystując interaktywne stanowiska edukacyjne dowiedzą się, jak w praktyce mogą tu i teraz zadbać o środowisko i żyć z nim w zgodzie. Czeka ich mnóstwo kreatywnej pracy!

Podstawa programowa
Uczeń opisuje i prezentuje postawę i zachowania człowieka odpowiedzialnie korzystającego z dóbr przyrody.

Forma zajęć
warsztat (90 minut)
poniedziałek-piątek
8:30 / 10:30 / 12:30
liczba osób w grupie: 25 (1 opiekun na 10 osób)

REZERWACJE:
edukacja@hevelianum.pl
58 742 33 52

Zajęcia finansowane są przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz przygotowane w ramach działań edukacyjnych marki "Czyste Miasto Gdańsk".

ZAPRASZAMY!

Informacja o biletach

REZERWACJE:
edukacja@hevelianum.pl
58 742 33 52

Opinie

Sprawdź się

Czyjego autorstwa jest rzeźba rybaka na linie znajdująca się w Sopocie na ul. Bema?