• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Fuzja
Dywidenda


To teatralna odpowiedź na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Tylko jakie są reguły? Kto je ustala? Dlaczego z dnia na dzień kolejne kraje Europy okazują się bankrutami, choć chwilę wcześniej były u szczytu prosperity? Wzrastające napięcia społeczne, niepewność i strach przeradzają się w manifestacje i rozruchy na ogromną skalę. W tym samym czasie wielka gra trwa w najlepsze.

Akcja "Dywidendy" toczy się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość - to świat w którym bohaterom-graczom przyjdzie toczyć walkę o zwycięstwo.

Scenariusz i reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec
Kostiumy, scenografia: zespół
Muzyka: SOSEN
Oprawa graficzna, animacje: Krzysztof Marciniak, Krzysztof Ignasiak
Obsługa techniczna: Jakub Wittchen, Adam Swarcewicz

Występują: Filip Kwiatkowski, Piotr Bigus, Mateusz Kostecki, Piotr Wojtyniak, Rafał Orłowicz, Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Ewa Prądzyńska, Alicja Zygadlewicz

---
Teatr Fuzja jest poznańskim teatrem alternatywnym. Rozpoczął działalność w 2006 r., a jego liderami i założycielami są reżyserzy i aktorzy - Anna i Tomasz Rozmianiec. Fuzja ruchu, dźwięku, obrazu, rytmu i słowa to język teatru, w którym zespół realizuje się najpełniej.

W repertuarze teatru znajdują się spektakle salowe, zarówno autorskie, jak i inspirowane tekstami literackimi: "Foremka" (2007), "Sen Wahazara" wg St. I. Witkiewicza (2008), "Clowny trzy" (2008), "Król Dawid" wg H. Kajzara (2010). W 2008 r. teatr rozpoczął swoją przygodę z materią teatru ulicznego. Realizacje plenerowe oparte są na najistotniejszych dla twórców środkach - obrazie i ruchu: "Cafestrada" (2008), "Dywidenda" (2010).

Teatr Fuzja jest jednym z założycieli Spółdzielni Teatralnej i bierze czynny udział we wszystkich projektach tej organizacji. Współorganizują Festiwal Teatrów Zależnych, produkują i prezentują spektakle na festiwalach w Polsce i za granicą. Liderzy teatru prowadzą Pracownię Młodych - projekt edukacyjno-artystyczny dla młodzieży realizowany we współpracy z instytucjami kultury.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery